Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik, opis przejścia, zadania poboczne i mapy.

Witamy w poradniku i solucji do gry Fallout 4. Ta obszerna publikacja zabierze nas w świat pełen przygód, wyborów, walki i eksploracji. W naszym opracowaniu znajdziesz kompletny opis przejścia wszystkich misji i zadań pobocznych. Znajdą się tutaj także mapy, porady dotyczące rozwoju bohatera, sekrety świata gry i wiele, wiele więcej.

Fallout 4 to kolejna odsłona popularnego i niezwykle lubianego cyklu, zapoczątkowanego w 1997 roku przez legendarne już studio Black Isle. Nowy etap dla cyklu rozpoczął się wraz z przejęciem praw do marki przez Bethesdę i wydaniem Fallouta 3.

Mamy nadzieję, że niniejsze opracowanie będzie stanowić ciekawą lekturę i pomoc w odkrywaniu wszystkich sekretów, wykonaniu misji i zwiedzeniu wszystkich interesujących miejsc.

Porady ogólne

Zaczynamy od podstawowych rzeczy, ale bardzo przydatnych na postapokaliptycznych pustkowiach. Warto zaznajomić się z podstawami, by łatwiej poradzić sobie z napotkanymi przygodami.

Opis przejścia kampanii

Kampania fabularna w Fallout 4 to szereg misji i zadań w różnych zakątkach świata gry. Oczywiście, przed nami także sporo wyborów i ich konsekwencji.

Frakcje

W grze możesz dołączyć do jednej z czterech frakcji. Poniżej znajdziesz opis każdej z nich oraz zadania, które można wykonać w ramach konkretnej frakcji.

Minutemani

Zadania fabularne

Zadania niezwiązane z fabułą

Bractwo Stali

Zadania fabularne

Zadania niezwiązane z fabułą

Trasa

Zadania niezwiązane z fabułą

Instytut

Zadania fabularne

Zadania niezwiązane z fabułą

Zadania dodatkowe

Fallout 4 aż kipi od rzeczy, które odwracają naszą uwagę od wątku głównego. Oprócz zadań dla frakcji, jest tu cała masa różnych misji pobocznych - to kwintesencja gry.

Sekrety

Świat gry skrywa wiele sekretów, ale by je odnaleźć trzeba spędzić w grze wiele, wiele godzin. Nasz poradnik przyjdzie tutaj z pomocą - odkryjemy wszystkie tajemnice Fallouta 4!

Mapy

Nasze mapy przedstawiają lokalizację kluczowych miejsc w świecie gry. Świetna ściągawka dla miłośników eksploracji, by nie przeoczyć czegoś interesującego.

Co można powiedzieć o świecie Fallouta 4? Cóż, to świat, w którym historia zatoczyła koło, a w zasadzie nie tyle zatoczyła, co przetoczyła się przez jeszcze okrutniejszą jej alternatywę. Pewnego dnia, a dokładniej w październiku 2077 roku, dochodzi do wybuchu wojny, w której na początku uczestniczą Chiny i Stany Zjednoczone. Bomby atomowe spadają jedna za drugą, niszcząc wszystko to, co spowodowały lata względnego pokoju.

Ale akcja Fallouta rozpoczyna się dopiero sto lat po tej wojnie. W serii wcielamy się (najczęściej!) w osobę opuszczającą schron atomowy. Wydostajemy się na tzw. Pustkowie, gdzie okazuje się, że ludzie, którzy przeżyli wojnę, jakoś poukładali sobie życie. Pustkowie jest jednak bardzo niebezpiecznym miejscem, a wszędzie wokół widać skutki wojny jądrowej. To postapokalipsa, w której musimy się odnaleźć.

Ach, i są też Supermutanty. To zmutowani ludzie, których dotknął wirus FEV. Nie sposób ich zapomnieć: są okrutnie duzi, bardzo silni i zazwyczaj zaskakująco niemili. Pustkowie to dla nich doskonały dom, więc nie dziwmy się, że są odporni na promieniowanie i różne choroby, które dotykają ludzi.

W trakcie naszej przygody napotkamy różnych wrogów, ale też wielu towarzyszy, którzy wyciągną do nas pomocną dłoń: pomogą w walce, zlecą ciekawe zadania, a nawet pomogą tachać przedmioty. Każdy z towarzyszy to nieco inny charakter i wielu graczy preferuję przeprawę przez Pustkowia ze swoim ulubionym kompanem.

Miłej zabawy!

Reklama

Skocz do komentarzy (31)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (31)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami