Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - spinki, wytrychy, gdzie szukać

Skąd wziąć spinki do otwierania zamków.

Spinki (Bobby Pin) w Fallout 4 pełnią rolę wytrychów, z pomocą których otworzysz liczne zamki: w drzwiach, szafkach lub nawet sejfach. Domyślnie możesz otwierać wyłącznie te o najniższym poziomie trudności (Łatwy / Bardzo łatwy). By otwierać zamki średnie, musisz odblokować profit Ślusarz (atrybut Percepcja musi być na 4 poziomie).

Problem z brakiem spinek ma miejsce szczególnie po dotarciu do miasta Concord, zaraz po rozpoczęciu gry. Wskazujemy zatem dwa miejsca, gdzie możesz nabyć kilka sztuk, aby wystarczyły ci na otwarcie zamkniętych drzwi i skrytek w mieście.

Wewnątrz Muzeum Wolności, podążając zgodnie z wytycznymi głównej fabuły, natkniesz się na zamknięte drzwi na wprost, które zwykle należy ominąć przechodząc przez boczne pomieszczenie. Spostrzegawcze osoby dostrzegą jednak pudełko spinek po lewej stronie, którymi otworzysz tą bramę oraz kolejną prowadzącą do rdzenia fuzyjnego w piwnicy.

Gdy zaś będziesz dopiero kierował się do miasta Concord, drogą od północy (od stacji Red Rocket), skieruj się do pierwszego domu po prawej. Znajdziesz tu siedem spinek, które leżą na komodzie na piętrze: jedna w popielniczce, obok niej - pudełko ze spinkami.

W dalszych etapach gry nie warto poszukiwać spinek, a po prostu poszukuj ich u dowolnych handlarzy. Prawie każdy posiada kilka sztuk, a kosztuję tylko 3 kapsle / sztuka. Z tego też względu nie warto dalej rozwijać umiejętności Ślusarz na poziom 4, na którym to spinki nie ulegają zniszczeniu - lepiej punkt ten poświęcić na ciekawszy profit.

Spinki można znaleźć w dwóch formach: leżące pojedynczo lub jako czerwonawe, metalowe pudełko, które zawiera kilka sztuk. Często spinka znajdować się może w apteczkach oraz przy martwych mieszkańcach Wspólnoty.

Następnie: Fallout 4 - sztab Trasy, jak dotrzeć

Spis treści: Fallout 4 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fallout 4 - kapsle, jak zarabiać

Read this next