Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Dzieciak na zimno

W trakcie przemierzania pustkowi trafiamy na nietypową, gadającą lodówkę.

Na południe od Bostonu, w pobliżu rzeki (mapa #1) znajduje się małe wysypisko śmieci. Kiedy do niego podejdziesz usłyszysz głos dobiegający z zamkniętej lodówki. Podejdź do niej i zacznij rozmawiać z osobą w środku. Tajemniczy nieznajomy powie ci, że zamknął się w lodówce przed bombami i nie może się z niej wydostać.

Mapę możesz powiększyć lub zapisać na dysku.

Jeśli chcesz mu pomóc, to odstrzel drzwi od lodówki. Okaże się, że w środku jest zdeformowany chłopiec o imieniu Billy, który poprosi cię, abyś odprowadził go do jego rodzinnego domu. Ten znajduje się na południu (mapa #2) od twojej pozycji. Skieruj się do niego.

Po drodze zaczepi cię uzbrojony człowiek o ksywce Kula, który zaproponuje ci odkupienie dzieciaka. Możesz na to przystać lub nie. W pierwszym przypadku Kula zaproponuje 200 kapsli - możesz tę cenę podbić do 350 kapsli. Po sprzedaniu Billy'ego możesz puścić go z Kulą lub zaatakować go (uważaj, bo to wytrzymały przeciwnik), a po zabiciu odzyskać chłopca i wyruszyć w stronę domu.

Po dotarciu na miejsce okaże się, że rodzice Billy'ego żyją (obrazek powyżej), ale podobnie jak on zostali zamienieni w ghule. Jeśli nie zabiłeś wcześniej Kuli, to po spotkaniu się rodziny pojawi się przed domem z żądaniem wydania małego ghula. Idź porozmawiaj z Kulą - tym razem nie będzie negocjował i zaatakuje cię wraz z kompanami. Będziesz więc musiał stanąć do walki.

Chyba, że posiadasz rozwiniętą charyzmę. W tym przypadku przekonaj go, że ghuli nie ma w domu. W ten sposób sprawisz, że przeciwnik odejdzie i zacznie szukać ich gdzie indziej. Po załatwieniu sprawy wróć do rodziców, którzy w podzięce podarują ci 250 kapsli.

Następnie: Fallout 4 - Owacje na stojąco

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze