Skip to main content

Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, klasy, umiejętności, sekrety i wiele więcej.

Witajcie! Przed wami poradnik do Diablo 4. Z jego pomocą bez trudu poradzisz sobie z licznymi bossami i fabułą gry, dowiesz się, jak ulepszać i tworzyć przedmioty oraz jak zdobywać doświadczenie.

Gra jest kontynuacją kultowej już serii RPG. Gracz mierzy się z hordami wrogów, szukając coraz to nowych sposobów na efektywną eliminację kolejnych grup przeciwników oraz bossów. Całość zaś spaja ciekawa fabuła oraz mroczna atmosfera, zapewniająca dreszczyk emocji.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w Diablo 4!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Porady i rozgrywka

Tutaj znajdziesz informacje o wszystkich mechanikach rozgrywki, a także wskazówki dotyczące umiejętności, zdobywania doświadczenia i misji.

Podstawowe zagadnienia

Crafting, mikstury

Postać i umiejętności

Buildy postaci

Świat gry

Pytania i odpowiedzi


Opis przejścia: kampania

W tej skecji znajdziesz opis wszystkich aktów oraz misji głównych.


Walki z bossami

Walki z potężnymi bossami stanowią nieodłączny element serii Diablo. Poniżej zamieściliśmy odnośniki do stron z opisami walk z bossami.

Bossowie fabularni

Bossowie świata


Zadania i aktywności poboczne

W grze nie brakuje wielu różnorodnych i ciekawych zajęć dodatkowych. Pomożemy ci je odnaleźć i wykonać.

Zadania poboczne

Twierdze

Ołtarze Lilit

Punkty nawigacyjne

Wszystkie regiony


Sezony i karnet bojowy

W tym miejscu zamieszczamy informacje o nowościach, które pojawiają się wraz z kolejnymi sezonami.

Podstawowe informacje o sezonach

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3


Interfejs

Zobacz, co oznaczają ikony widoczne na ekranie w trakcie gry.

 1. Członkowie drużyny
 2. Zdrowie
 3. Dostępne mikstury leczenia
 4. Aktywne efekty nałożone na postać, czyli tzw. buffy i debuffy
 5. Pasek poziomu oraz aktualny poziom postaci. Gdy pasek dojdzie do końca, osiągniesz nowy poziom
 6. Panel umiejętności postaci
 7. Przycisk uniku oraz teleportacji
 8. Mana lub inna energia używana do aktywacji silniejszych umiejętności
 9. Komunikaty
 10. Aktywne zadania
 11. Minimapa
 12. Aktualna lokacja i czas serwera

Najlepsze porady i wskazówki na start

- Gra nie może zostać zapauzowana - ani przy przejściu do menu ani w przypadku minimalizacji gry.

- Podczas walki naciskaj Shift - umożliwi to wyprowadzenie ataku, bez przypadkowego polecenia ruchu. Jest to szczególnie istotne dla bohaterów używających ataków dystansowych.

- Jeśli nie wiesz, który przedmiot jest lepszy, możesz zasugerować się jego ceną, choć często nie będzie to odpowiadać przydatności broni przy twoim docelowym buildzie.

- Możesz eksplorować krainę wraz z towarzyszami fabularnymi, opóźniając moment zakończenia zadania. W ten sposób łatwiej pokonasz hordy potworów.

- Miksturę leczenia możesz ulepszać co 10 poziomów doświadczenia. Nie zapominaj o tym, by utrzymać swoją postać w dobrej kondycji w czasie walk.

- Nie zbieraj wszystkiego - przedmioty białe i niebieskie są niemal bez znaczenia i mają niską wartość. Zbieraj jedynie przedmioty żółte, pomarańczowe i bordowe.

- Nie spiesz się z ulepszaniem rynsztunku - w początkowych etapach gry będziesz zmieniał go wielokrotnie, a ulepszenia są bardzo kosztowne.

- Unikaj wydawania złota na rynsztunek od kupców - bardziej przyda ci się w dalszych etapach gry na ulepszanie przedmiotów.

- Zdobyte przedmioty możesz sprzedać lub rozebrać na materiały do ulepszeń. Sprzedaży dokonasz u kupców, zaś rozmontowania u kowala.

- Nie zajmuj się zbieraniem przypadkowych przedmiotów, otwieraniem skrzyń i przeszukiwaniem zbutwiałych pni - prawdziwe skarby zdobędziesz jedynie wykonując zadania i pokonując elitarnych wrogów oraz bossów.

- Jeśli grasz postacią walczącą wręcz, postaraj się zdobyć buty umożliwiające wykonywanie podwójnego uniku - są dość powszechne, a znacząco ułatwią ci walkę z bossami.

- Gdy opuszczasz grę, postaraj się pozostawić swoją postać w bezpiecznym miejscu. W przeciwnym razie narażasz się na walkę od razu po wczytaniu gry.

- Złoto jest współdzielone pomiędzy wszystkie twoje postaci, ale niektóre nagrody możesz odebrać każdą z nich.


O serii Diablo

Diablo to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek w świecie gier wideo. Trudno się temu dziwić, gdyż to właśnie pierwsza odsłona Diablo dała początek nowemu gatunkowi gier, czyli hack and slash, w którym sieczemy i rąbiemy hordy potworów i demonów, by zdobyć lepsze wyposażenie i kolejne poziomy doświadczenia.

O ile pierwsza część Diablo zapoczątkowała ten gatunek, to na dobre rozpropagowała go druga odsłona, która do dziś uważana jest przez wielu graczu za najlepszą. Nawet jeśli inni uważają inaczej, to bez wątpienia jest to najbardziej kultowa odsłona diabelskiego cyklu.

Tytułowy Diablo to główny antagonista gry, z którym mierzyliśmy się na końcu pierwszej, drugiej i trzeciej odsłony. Pokonanie go - a co za tym idzie, uratowanie świata gry, który nazywa się Sanktuarium - było głównym celem gracza. W najnowszej odsłonie - Diablo 4 – przyjdzie nam mierzyć się z nowym niebezpieczeństwem - demonicą Lilit - której celem jest objęcie władzy nad światem. Jak nie trudno się domyślić - musimy ją pokonać, by po raz czwarty uratować Sanktuarium przez złem.

Read this next