Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Łagodna interwencja

Misja, w której pomagamy naszej kompance pozbyć się problemu z narkotykami.

Misja ta jest związana z postacią Cait, która może dołączyć do twojej drużyny. Znajdziesz ją w lokacji o nazwie „Strefa Walki". Zlokalizuj pub, w którym przebywają bandyci i podejdź do klatki, gdzie odbywają się pojedynki. Kiedy bandyci rzucą się na ciebie załatw ich, a następnie podejdź do Tommy'ego i Cait przebywających w środku. Ghul z chęcią uwolni się od dziewczyny, a ty możesz jej zaproponować, aby do ciebie dołączyła. Więcej na ten temat w opisie zadania "Tommy i Cait".

Mapę możesz powiększyć lub pobrać na dysk.

Aby odblokować misję o nazwie „Łagodna interwencja" musisz zdobyć zaufanie dziewczyny. A ponieważ ta nie należy do grzecznych osób, dlatego zyskujesz jej sympatię krzywdząc inne osoby oraz dokonując drobnych przestępstw, na przykład kradnąc lub włamując się do zamków. Z czasem Cait będzie chciała nawiązać z tobą bliższą relację - czyń to, wysłuchując jej historii oraz spraw o problemach.

Detoksykacja

W pewnej chwili powie ci, że chce uniezależnić się od narkotyków. Aby to zrobić trzeba dostać się do Krypty 95 (mapa #1), w której podobno jest testowa maszyna mająca w założeniach leczyć narkomanów. Kryptę znajdziesz na południowym zachodzie.

Oczyść wejście z przeciwników, po czym wejdź do środka i skorzystaj z windy, żeby zjechać na dół. Rusz przed siebie, oczyść z wrogów pomieszczenie i wejdź na górę po schodach. W sąsiednim pomieszczeniu znajdziesz komputer nadzorcy, przy pomocy którego możesz otworzyć skrzydło do pomieszczeń logistycznych. Uczyń to, wróć do poprzedniej lokacji, zejdź na dół i skieruj się w prawo, gdzie otwórz drzwi przy terminalu.

Przedrzyj się przez kolejne pomieszczenia, aż dotrzesz do terminalu placówki detoksykacyjnej. Przy jego pomocy otwórz drzwi i rozpocznij rozmowę z Cait. Wykaż się perswazją, aby przekonać ją do skorzystania z terapii. Kiedy dziewczyna w końcu usiądzie w fotelu, użyj terminala (obrazek powyżej). Po zakończeniu zabiegu porozmawiaj z Cait, co zakończy misję.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze