Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Człowiek i instytucja

Finalna misja, w której odkrywamy tajemnice związane z podziemną organizacją.

Zadanie rozpocznie się automatycznie po przetelportowaniu się do Instytutu, co następuje pod koniec misji głównej „Poziom molekularny". Wyrusz przed siebie i zacznij słuchać tego, co zacznie ci mówić „Ojciec" - głos, który opowie ci o Instytucie.

Dotarcie do syna

W międzyczasie skieruj się do windy, stań na okrągłej platformie i zjedź na dół. Następnie przejdź korytarze do kolejnej windy, która zawiezie cię na górę. Rusz przed siebie, aż dotrzesz do pomieszczenia z chłopcem bawiącym się za szybą.

Spróbuj z nim porozmawiać. W pewnej chwili Shaun zacznie się niepokoić i wezwie „Ojca" (obrazek powyżej), z którym główny bohater rozpocznie rozmowę. W jej trakcie dowiesz się wielu interesujących rzeczy na temat nowo poznanej postaci oraz całego Instytutu.

Pod koniec rozmowy Ojciec zaproponuje ci przystąpienie do Instytutu. Możesz zgodzić się od razu, odmówić mu lub powiedzieć, że się zastanowisz. W przypadku odmowy zostaniesz poproszony o opuszczenie Instytutu i nie powracanie do niego. W dwóch pozostałych przypadkach będziesz mógł rozejrzeć się po tym miejscu.


Serum Virigila

Jeśli chcesz odzyskać serum dla Virgila, to udaj się do działu Bionauk. Z lewej strony znajduje się siatka laserowa, którą wyłącz przy pomocy terminala (bardzo trudny), a następnie wejdź do pomieszczenia za drzwiami.

W laboratorium spójrz na biurko z lewej, gdzie znajdziesz poszukiwane, eksperymentalne serum (obrazek powyżej). Podnieś je i wróć do Virgila, po czym przekaż mu odnaleziony przedmiot.


Zwiedzanie instytutu i zgranie danych

Po zakończeniu dialogu zacznij przechadzać się po Instytucie i rozmawiać z napotkanymi ludźmi. Spotkasz tu między innymi:

  • Lawrence'a - nie popiera upodobniania syntków do ludzi
  • Clayton - w dziale bionauk. Może zlecić ci zadanie, jeśli przystąpisz do Instytutu.
  • Doktor Volkert - stara się zostać wybitnym lekarzem, ale ma żal, że inni nie widzą jego potencjału.
  • Allie Filmore - technik zajmująca się konserwowaniem wszystkich maszyn w Instytucie.
  • Justin Ayo - dyrektor Biura Nadzora Syntków, który ci nie ufa. Możesz przekonać go do siebie korzystając z rozwiniętej charyzmy.
  • Madison Li - może zainstalować w twoim Pip-Boyu chip, dzięki któremu będziesz mógł błyskawicznie przemieszczać się między powierzchnią, a Instytutem.

Po zakończeniu rozmów z szefami działów otrzymasz informacje o użyciu holotaśmy skanującej (o ile jeszcze tego nie uczyniłeś). Aby to zrobić wróć do pierwszego miejsca, gdzie zaczynałeś odwiedziny Instytutu i podejdź do komputera (obrazek poniżej), do którego wgraj skaner sieciowy.

Od tej pory będziesz mógł szybko przemieszczać się między powierzchnią i Instytutem. Jednocześnie ukończysz tym samym główny wątek kampanii. Jednak, aby dotrzeć do zakończenia musisz sprzymierzyć się z jedną z czterech frakcji - Minutematów, Bractwem Stali, Trasą lub Instytutem i wykonać dla nich zadania. W ten sposób opowiesz się po jednej ze stron i doprowadzisz do finału.

Następnie: Fallout 4 - Zakończenia

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze