Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Prosto z płomieni

Misja poboczna dla Minutemanów, w której odnajdujemy cenny miecz Sziszkebab.

Zadanie aktywuje się w dzienniku w trakcie eksploracji Wspólnoty i wysłuchaniu komunikatu radiowego na stacji Radio Wolność. Dowiesz się z niego, że ktoś potrzebuje pomocy na farmie Finchów we wschodniej części mapy.

Na miejscu spotkasz Abrahama, który poinformuje cię o mieczu znajdującym się w odlewni Saugus na północ od twojej pozycji. Budynek jest broniony przez nieźle uzbrojonych żołnierzy, z którymi się rozpraw. Następnie wejdź przez drzwi na teren odlewni.

Przebij się przez pomieszczenia z przeciwnikami i przejdź przez niebieskie drzwi prowadzące do pieca w Saugus. Na miejscu natkniesz się na dowódcę Slaga oraz Jake'a chłopaka z farmy (obrazek powyżej), który otrzyma rozkaz zabicia więźnia. Możesz go do tego namówić lub powiedzieć, żeby odszedł (wymagana charyzma).

Jeśli zależy ci na życiu więźnia, to uwolnij go z pęt i zacznij walkę ze Slagiem i jego świtą. Szybko znajdź miejsce zapewniające osłonę i rozpraw się najpierw z kompanami dowódcy, a dopiero potem zacznij walkę z nim samym. Jest to silny i wytrzymały wróg, dlatego w trakcie pojedynku przydadzą się najmocniejsze bronie pokroju granatów i wyrzutni rakiet.

Po walce przeszukaj ciało Slaga, przy którym znajdziesz miecz Sziszkebab. Podnieś go i wróć do Abrahama na farmie, któremu podaruj zdobyty przedmiot. Abraham wynagrodzi cię za twój wysiłek i powie, żebyś zatrzymał miecz, ponieważ przyda ci się bardziej niż jemu.

Następnie: Fallout 4 - Pięknym za nadobne

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze