Skip to main content

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Tajemnica domu Cabotów

Misja, w której poznajemy ojca Jacka Cabota.

Misja aktywuje się automatycznie po wypełnieniu zadania „Emogene bierze sobie kochanka" i rozmowie z Jackiem. Dowiesz się, że szpital psychiatryczny, który odwiedzałeś wcześniej w trakcie szukania serum, został zaatakowany przez bandytów. W środku z oddziałem broni się Edward, któremu trzeba pomóc.

Dotarcie do szpitala

Udaj się na północ do szpitala i porozmawiaj w jego pobliżu z Jackiem, który będzie na ciebie czekał. Po rozmowie wejdź z nim do budynku. Przejdź przez drzwi z lewej i rusz przed siebie eliminując kolejnych wrogów. Wejdź po schodach na górę i kieruj się w stronę znacznika.

Na końcu drogi dotrzesz do pokoju z rannym Edwardem (obrazek powyżej). Na biurku z prawej stroi figurka charyzmy, którą możesz podnieść. Następnie porozmawiaj z ghulem i poczekaj, aż Jack skorzysta z komputera.

Następnie wróć na korytarz i udaj się w prawo. Zdejmij z drzwi łańcuch, przejdź do sąsiedniego pomieszczenia i przejdź przez podwójne drzwi z prawej. Rozpraw się z bandytami i wejdź na rusztowanie po schodach z lewej. Na szczycie przejdź przez dziurę w ścianie, a potem przez niebieskie drzwi z lewej.

W nowej lokacji zacznij schodzić w dół eliminując spore grupy bandytów. Schodź coraz niżej przez dziury w podłodze, aż dotrzesz do windy towarowej (obrazek powyżej), z której skorzystaj.

Jack czy Lorenzo?

Na dole Jack skorzysta z klucza, żeby otworzyć niebieskie drzwi. Rusz przed siebie, a już po kilku krokach trafisz do lokacji, gdzie dojdzie do rozmowy Lorenzo z synem. Po chwili Jack zacznie otwierać pancerne drzwi. Przechodź przez nie, a po dotarciu do miejsca uwięzienia Lorenzo rozpraw się ze wszystkimi bandytami.

Teraz czeka cię najważniejszy wybór w misji. Musisz zdecydować czy chcesz wypełnić misję dla Jacka czy opowiedzieć się po stronie jego ojca Lorenzo (obrazek powyżej).

Pomoc Jackowi

Twoim celem będzie wyeliminowanie Lorenzo. Najprostszym sposobem na dokonanie tego, jest uruchomienie czterech generatorów, które zabiją głowę rodziny. Możesz także wypuścić go z celi i zaatakować lub wypuścić, wrócić do domu Cabotów i tam opowiedzieć się po stronie Jacka. Wiedz jednak, że w przypadku dwóch ostatni wariantów czeka cię ciężkie starcie, ponieważ dzięki artefaktowi Lorenzo jest niezwykle trudnym przeciwnikiem.

Za pomoc udzieloną Jackowi otrzymasz 500 kapsli, tajemnicze serum i broń Lorenzo (jeśli po tygodniu odwiedzisz Cabota w jego domu).

Pomoc Lorenzo

Po dotarciu do więzienia i zakończeniu dialogów wciśnij przycisk otwierający drzwi. Kiedy Lorenzo wyjdzie z celi porozmawiaj z nim, po czym wróć do domu Cabotów. Możesz pomóc Lorenzo w zemście, chociaż postać ta spokojnie poradzi sobie sama. W nagrodę za uwolnienie otrzymasz od Lorenzo tajemnicze serum (możesz się do niego zgłaszać po nowe), zwiększające czasowo siłę i ograniczające obrażenia. Ponadto będziesz mógł swobodnie przeszukać dom Cabotów.

Uwaga - w celi Lorenzo oraz w domu Cabotów znajdziesz magazyny podnoszące statystyki.

Następnie: Fallout 4 - Tajemnicze mięso

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Zobacz także