Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Wasteland Workshop DLC, jak zacząć, co zawiera

Chwytanie zwierząt i walki na arenach.

Wasteland Workshop to jedno z sześciu rozszerzeń DLC dla gry Fallout 4. Wprowadza on do gry nowe elementy wyposażenia bazy, w tym klatki dla zwierząt i ludzi, których możesz teraz porwać a także urządzać walki na ringach. Ponadto dostarcza nowego materiału, jakim jest beton. Nie zostają dodane nowe misje ani lokacje.


Na tej stronie:


Co zawiera Wasteland Workshop DLC

Konstrukcje, których dostarcza Wasteland Workshop są możliwe do wybudowania wewnątrz osady w zasadzie od samego początku gry. Musisz jednak posiadać odpowiednie profity, by skorzystać z nich wszystkich:

 • Przyjaciel zwierząt
 • Poskramiacz pustkowi
 • Cztery punkty profitu Nauka!

Najważniejsze nowe konstrukcje:

 • Generator fuzyjny - zapewnia 100 jednostek energii, nie zużywa rdzeni fuzyjnych
 • Ogródki (Zasoby -> Różne) - dzięki nim twoje uprawy będą równe i uporządkowane, umożliwiają też uprawę na terenie, który się do tego nie nadaje (jak asfalt)
 • Pompa wody - produkuje 10 jednostek wody, ale wymaga prądu. Nie musi być umieszczona w wodzie, dlatego świetnie nadaje się dla osad, które nie są położone w pobliżu rzeki
 • Łuk dekontaminacyjny (Elektryczność -> Różne) - usuwa skutki napromieniowania, wystarczy przejść przez obiekt, gdy pozostaje zasilony
 • Pomniejsze konstrukcje, jak liczne lampy i elementy wystroju
 • Konstrukcje wykorzystujące beton oraz stal
 • Elektrycznie sterowane drzwi
 • Pułapki dla osady
 • Klatki i areny, o których piszemy niżej

Chwytanie zwierząt, klatki, walki na arenach

Możesz budować z swojej bazie różne klatki [1], które służą do chwytania konkretnych rodzajów stworów. Po zbudowaniu zasil ją i poczekaj kilka dni (poniżej tygodnia). Przed otwarciem zasiedlonej - jej drzwi będą zamknięte, gdy coś znajduje się wewnątrz klatki - najlepiej otocz ją ścianami, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo i mieszkańców wioski. Aby wypuścić zwierzę, odłącz zasilanie przełącznikiem.

Dla bezpieczeństwa w tym samym czasie możesz uaktywnić emiter fal beta [2]. Uspokaja on wrogo nastawione stwory. Bandyci, strzelcy i supermutanci są zawsze wrogo nastawieni i nie działa na nich emiter.

By zwierzęta walczyły między sobą, wystarczy jednocześnie otworzyć ich klatki (emiter fal beta musi zostać wyłączony). Masz jednak możliwość urządzać walki między osadnikami lub kompanami, bądź mieszkańcem a zwierzęciem lub bandytą. Wtedy musisz wybudować arenę [3] i w trybie budowy nakazać mieszkańcowi udać się na nią, gdzie będzie oczekiwał na działanie. Gdy przypiszesz drugą osobę do areny o przeciwnym kolorze, osoby natychmiast staną się wrogie wobec siebie.

Aby zgromadzić mieszkańców wokół areny, wybuduj syrenę [4]. Jej aktywacja spowoduje, że pracownicy przerwą swoje role i przyjdą oglądać pokaz (w rzeczywistości po prostu szukają miejsca do siedzenia niedaleko od sygnalizatora). Kolor zielony na sygnalizatorze oznacza przerwę.

Następnie: Fallout 4 - Contraptions Workshop DLC, jak zacząć, co zawiera

Spis treści: Fallout 4 - poradnik i najlepsze porady

Read this next