Skip to main content

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Operacja Czerwony Blask

Misja dla Trasy, w której rozprawiamy się z wrogą organizacją.

Zadanie aktywuje się automatycznie po ukończeniu misji „Na skraju wojny". Wsiądź na pokład latacza i poczekaj, aż Tom wystartuje maszyną i skieruje się w kierunku Prydwenu - latającej bazy Bractwa Stali.

Dotarcie na Prydwen i zniszczenie go

Po drodze otrzymasz uniform Bractwa, który załóż po wylądowaniu. W innym przypadku zostaniesz błyskawicznie zdemaskowany i czeka cię walka ze wszystkimi żołnierzami. Po zejściu na pokład udaj się w prawo, wejdź na górę po schodach i wejdź przez drzwi do głównej części statku.

Na miejscu skorzystaj z drabiny, żeby przejść na główny pokład. Skieruj się na schody na szczycie których spotkasz Quinlana (obrazek powyżej). Jeśli go zignorujesz, to zostaniesz zdemaskowany i będziesz musiał przystąpić do walki (możesz spróbować go ominąć wchodząc na górę innymi schodami). Quinlan powie ci o paczce, którą miała mu przesłać Haylen. Aby członek Bractwa cię nie rozgryzł musisz wykazać się chociaż odrobiną charyzmy i przekonać go jednym z kilku dostępnych zdań.

Następnie udaj się na wyższy pokład, gdzie masz podłożyć trzy ładunki wybuchowe (obrazek powyżej). Uważaj, żeby nie natknąć się na patrolującego ten teren skrybę, który powie ci, że jest to teren tylko dla wybranego personelu. Jeśli dojdzie do tej rozmowy, to będziesz musiał przekonać go korzystając z charyzmy.

Po podłożeniu trzech ładunków wybuchowych skieruj się do wyjścia z Prydwenu. W trakcie drogi uważaj na kapitana Kellsa, który może cię zagadać. W tym przypadku również będziesz musiał wykazać się charyzmą, żeby nie dopuścić do otwartej walki.

Po opuszczeniu pokładu wejdź do latacza. Po kilku chwilach będziesz świadkiem zniszczenia Prydwenu, po którym poczekaj, aż Tom wyląduje. Wysiądź z maszyny i wróć do Desdemony. Po zakończeniu dialogu obecna misja się zakończy, a w dzienniku pojawi się kolejna - Nuklearna alternatywa.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Zobacz także