Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4: Czasopisma - Spluwy i kulki, Żyj i kochaj, Periodyk medyczny Massachusetts

Zobacz, gdzie znaleźć czasopisma podnoszące statystyki głównego bohatera.

Poniżej znajdują się lokalizacje czasopism, które można znaleźć w trakcie eksploracji postunklearnego świata w Fallout 4. Warto rozglądać się za tymi sekretami, ponieważ dzięki nim otrzymujemy dostęp do sporej ilości bonusów - od możliwości wzmocnienia i rozwinięcia bohatera, poprzez zmianę jego wyglądu, kończąc na nowych elementach, jakie możemy postawić w naszych osadach.

Magazyn Spluwy i kulki

Kolejne czasopismo podnoszące statystyki głównego bohatera. Przeczytanie każdego z nich zapewnia 5 procent bonusu do strzałów krytycznych. W sumie na terenie Wspólnoty jest do znalezienia 10 numerów.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - Dom rodziny Rooków - wykonaj zadanie dodatkowe „Aktywuj wieżyczki Barneya", dzięki czemu otrzymasz dostęp do piwnicy gospodarza. W środku natkniesz się na magazyn.
 • #2 - Fort Hagen - na stole w kuchni do której możesz dostać się np. przez właz w dachu.
 • #3 - Posterunek w Cambridge - po nawiązaniu dobrych relacji z Bractwem Stali (zadanie „Wsparcie ogniowe") uzyskasz dostęp do wnętrza budynku. Magazyn znajduje się w sejfie w biurze szefa placówki (jeśli nie masz do niego dostępu, to kontynuuj linię fabularną i poczekaj, aż zostaną tu zakwaterowani paladyni). Sejf wymaga eksperckich umiejętności to jego otwarcia.
 • #4 - Posterunek braterski 115 - w pomieszczeniu z elitarnym supermutantem. Po zabiciu go podejdź do mównicy, gdzie znajdziesz poszukiwany przedmiot.
 • #5 - Biuro regionalne BANTBPiL - w biurze w zachodniej części lokacji. Do środka dostaniesz się włamując się przez prosty do otworzenia zamek.
 • #6 - Monsignor Plaza - magazyn znajdziesz na piętrze w budynku Ticonderoga, dostęp do niego otrzymasz w trakcie zadania dodatkowego dla Trasy o nazwie „Operacja Ticonderoga".
 • #7 - Południowo bostoński posterunek wojskowy - znajdziesz go w biurku w jednym z pokoi.
 • #8 - Zamek - na środku zamku, nieopodal stacji radiowej.
 • #9 - Gunners Plaza - na najwyższym piętrze budynku. Magazyn leży na stoliku przy szachownicy.
 • #10 - Ruiny Quincy - na szczycie obwodnicy, po której możesz dostać się na przykład korzystając z drewnianej kładki wychodzącej z wieży kościelnej. Magazyn leży na biurku w pobliżu cysterny.

Magazyn Żyj i kochaj

Czasopismo zapewniające różnego rodzaju bonusy w trakcie podróżowania z towarzyszem. Każdy numer wpływa na inne atrybuty bohatera - niektóre zwiększają jego szczęście po spożyciu alkoholu, a inne powodują, że zdobywamy więcej punktów doświadczenia. W świecie gry jest do odnalezienia 9 numerów czasopisma (w tym dwa w Dobrym Sąsiedztwie).

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - Osiedla przyczep Fiddler's Green - znajdziesz go na stole w jednej z przyczep. Otrzymujesz 25 procent punktów doświadczenia, jeśli uda ci wykorzystać perswazję na kobietach.
 • #2 - College Square - w pomieszczeniu z kasami. Aby się do niego dostać musisz otworzyć drzwi z lewej zamknięte na najtrudniejszy zamek. Kompani zadają obrażenia o 5 procent większe.
 • #3 - Bunker Hill - znajdziesz go na górze białego pomnika, na którą prowadzą schody. Zwiększa o 25 procent ilość doświadczenia zdobywanego podczas używania perswazji na mężczyznach.
 • #4 - Stacja Revere Beach - znajdziesz go na najwyższym piętrze budynku stojącego nieopodal wody. W trakcie picia alkoholu, kiedy towarzyszy ci kompan, otrzymujesz jeden dodatkowy punkt szczęścia.
 • #5 - Bazar w Diamond City - na piętrze w szkole. Magazyn leży nieopodal łóżka i pozwala towarzyszom-robotom zadawać o 5 procent większe obrażenia.
 • #6 - Faneuil Hall - na najwyższym piętrze budynku na kanapie. Zwiększa zdrowie towarzyszy o 10 punktów.
 • #7 - Dobre Sąsiedztwo - a) magazyn leży w jednej z toalet w barze Trzecia Szyna. Podnosi obronę kompanów przed bronią energetyczną o 5 procent. b) drugi magazyn również jest w Dobrym Sąsiedztwie, ale hotelu Redxford, za kontuarem w lobby. W trakcie podróży z towarzyszem będziesz otrzymywał o 5 procent punktów doświadczenia więcej niż normalnie.
 • #8 - Stacja badawcza WRVR - magazyn leży na stole w budynku. Podnosi udźwig kompanów o 10 punktów.

Periodyk medyczny Massachusetts

Magazyn, po przeczytaniu którego twoje ataki wymierzone w kończyny przeciwników będą zadawać o 2 procent większe obrażenia. Magazyn występuje głównie w różnego rodzaju placówkach medycznych. W sumie do zdobycia jest 9 numerów czasopisma.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - Stanowy Szpital Psychiatryczny Parsons - będziesz mógł go zdobyć po wykonaniu zadania „Tajemnica domu Cabotów". Aby do niego dotrzeć musisz najpierw wykonać misję „Przesyłka specjalna". Magazyn jest w celu ojca do której otrzymasz dostęp po dokonaniu finalnego wyboru.
 • #2 - Szpital Medford Memorial - na piętrze szpitala znajdziesz drzwi zamknięte na zamek o średniej trudności. Włam się do niego, a otrzymasz dostęp do lokacji z czasopismem leżącym na biurku przy zniszczonym komputerze.
 • #3 - Laboratorium Med-Tek - magazyn znajduje się w podziemnej lokacji, do której dostęp otrzymasz w trakcie wykonywania zadania dodatkowego "Początek długiej drogi".
 • #4 - Dom Opieki Sandy Coves - nieopodal wejścia znajdują się drzwi zamknięte na łatwy do otworzenia zamek. Sforsuj go i podnieś czasopismo leżące na jednej z półek.
 • #5 - Greater Mass Blood Clinic - magazyn znajdziesz w lokacji na piętrze, którą otworzysz przy pomocy terminala.
 • #6 - Cambridge Polymer Labs - na pierwszym piętrze budynku znajdziesz drzwi zamknięte na ekspercki zamek. Otwórz je, rozpraw się z ghulem i podnieś czasopismo leżące na biurku.
 • #7 - Greenetech Genetics - do budynku dostęp otrzymujesz w ramach misji głównej „Myśliwy czy ofiara". Magazyn znajduje się na jednym z niższych poziomów, w północnym pokoju z czerwonymi kanapami. Leży na stoliku między nimi.
 • #8 - Dom Cabotów - magazyn leży w jednym z pokojów na piętrze. Aby otrzymać do niego dostęp musisz wcześniej ukończyć zadanie dodatkowe „Tajemnica domu Cabotów".
 • #9 - Bostońska Biblioteka Publiczna - magazyn znajduje się w automacie stojącym w południowo-zachodniej części biblioteki. Aby zakupić periodyk musisz uzbierać 50 żetonów, które otrzymujesz za zwrot książek do biblioteki (dokonujesz tego w automatach). Sporą część możesz znaleźć w samej Bibliotece w ramach zadania „Wiedza powszechna". Duże zbiory znajdziesz również w szkołach np. Szkole Wschodniobostońskiej czy Liceum Shaw. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości żetonów będziesz mógł zakupić magazyn.

Następnie: Fallout 4: Czasopisma - Vademecum Amerykańskich Sił Specjalnych, Opowieści handlarza mięsem z Junktown, Nauka z Teslą

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze