Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Frakcja: Instytut

Poznaj główne cele frakcji oraz dowiedz się, jak dołączyć do Instytutu. Uwaga na spoilery!

Instytut jest tajemniczą organizacją, o której początkowo wiemy bardzo niewiele. W trakcie eksploracji świata zdobywamy tylko szczątkowe informacje o porywaniu ludzi przez agentów tej frakcji, a także o enigmatycznych badaniach prowadzonych przez naukowców Instytutu. Nikt jednak nie wie gdzie znajduje się główny ośrodek ugrupowania, ani w jakim celu są przeprowadzane eksperymenty.

Jaki cel ma Instytut w tworzeniu syntków?

Z czasem bohater dowiaduje się o syntkach, czyli robotach, które wyglądem i sposobem bycia praktycznie niczym nie odróżniają się o zwykłych ludzi. Wiele wskazuje na to, że za ich powstanie odpowiada właśnie Instytut. Jednak w jakim celu je tworzy i czemu mają służyć? A przede wszystkim, kto stoi na czele tej organizacji? Na te pytania poznamy odpowiedzi w trakcie kampanii fabularnej.

Jak dołączyć do Instytutu?

Instytut jest frakcją, do której dostęp uzyskujemy najpóźniej w kampanii fabularnej, praktycznie pod jej koniec. Nie oznacza to jednak, że nie możesz sprzymierzyć się z organizacją i pomóc zrealizować jej celów.

Do głównego ośrodka Instytutu dotrzesz w trakcie misji głównej o nazwie „Poziom molekularny". Od tej pory, o ile nie staniesz się dla tej frakcji wrogiem, będziesz mógł przenosić się do bazy korzystając z możliwości błyskawicznego przemieszczania się między lokacjami.

Misje fabularne związane z Instytutem:

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze