Skip to main content

Fallout 4 - Myśliwy czy ofiara?

Zadanie, w którym dopadamy łowczego z cennym chipem.

Zadanie pojawi się w dzienniku po ukończeniu misji fabularnej o nazwie „Morze blasku". Pod jej koniec porozmawiasz z Virgilem - naukowcem, który uciekł z Instytutu. Dowiesz się od niego, że do bazy tej organizacji można dostać się tylko teleportem, a do tego potrzebny jest chip wszczepiany łowcom Instytutu.

Dotarcie do Greentech Genetics

Mniej więcej w centrum mapy, nieco na północ od Diamond City, zostanie zaznaczona placówka ITW, do której się udaj. Po dotarciu do ruin otrzymasz komunikat o sygnale jednego z łowczych.

Przejdź do zakładki radio w Pip-Boyu i ustaw kanał „Sygnał łowczego". Usłyszysz pikanie - im będzie ono częstsze i szybsze, tym bliżej łowczego się znajdujesz. Dodatkowym wskaźnikiem są procenty wyświetlające się w lewym górnym narożniku - im bliżej 100%, tym bliżej ofiary jesteś. Zacznij kierować się na wschód po zrujnowanych ulicach, aż dotrzesz do charakterystycznego zielonego budynku o nazwie Greentech Genetics (obrazek powyżej). Kiedy się przy nim znajdziesz, wejdź do środka.

Odnalezienie łowczego

Trafisz do hollu, w którym znajdziesz zwłoki leżące na biurku. Możesz nieco się tu rozejrzeć, ale przede wszystkim skup się na podążaniu za znacznikiem. W tym celu skieruj się w prawo i wejdź po schodach na górę, gdzie usłyszysz komunikat.

Uważaj, ponieważ z prawej strony trafisz na kilku strzelców i dwie wieżyczki. Przejdź przez pomieszczenie i ruszaj na korytarzu w prawo eliminując kolejnych rywali. Wejdź na wyższe piętro i ruszaj w lewo. Przechodząc przez jeden z pokoi trafisz na czasopismo „Periodyk chirurgiczny Massachusets" leżące na stoliku z prawej. Ruszaj dalej, wejdź na górę i skieruj się na przejście z lewej, uważając na przeciwników stojących na balkonie (obrazek powyżej).

W trakcie przechodzenia na drugą stronę uważaj też na miny rozlokowane na twojej drodze. Rozbrój je lub zniszcz na przykład strzałem z pistoletu. Przejdź przez kolejne pokoje i kontynuuj, aż dotrzesz do miejsca z terminalem. Jeśli się do niego włamiesz, to będziesz mógł dezaktywować wieżyczki.

Następnie przejdź przez kładkę i przez pomieszczenia przejdź do korytarza z prawej, gdzie trafisz na następną grupę strzelców. Potem przejdź przez następną kładkę i po klatce schodowej zacznij wchodzić na górę. Uważaj, bo na schodach znajduje się pułapka z granatem.

Kontynuuj do pomieszczenia z kolejnym przeciwnikiem. Uważaj, bo przed drzwiami naprzeciwko wejścia jest pułapka laserowa. Jeśli chcesz, to możesz włamać się do pokoju z prawej (średni zamek), a w nim do komputera umożliwiającego wyłączenie pułapek i wieżyczek. Kiedy będziesz gotów przejdź przez drzwi z prawej. Załatw oddział strzelców i wejdź do windy (obrazek powyżej).

Po wyjściu z windy zobaczysz przed sobą pomieszczenie z reflektorami oraz bardzo trudnym do otworzenia terminalem. Jeśli uda ci się do niego włamać, to będziesz mógł otworzyć pobliskie drzwi, za którymi znajdziesz dwa rdzenie fuzyjne. Po przejściu przez pokój trafisz do korytarza ze schodami. Z lewej strony jest średni od złamania terminal otwierający drzwi do pomieszczenia z rdzeniem fuzyjnym.

Zdobycie chipa

Po wejściu na górę trafisz do lokacji z dwoma prostymi do złamania terminalami. Dzięki nim możesz otworzyć drzwi, za którymi znajdziesz amunicję. Kiedy będziesz gotów przejdź do sąsiedniego pomieszczenia i wejdź na górę po schodach.

Przejdź do kolejnej lokacji, gdzie natkniesz się na poszukiwanego łowczego (obrazek powyżej). Możesz rozpocząć z nim rozmowę, chociaż bez względu na podejmowane opcje i tak zakończy się ona strzelaniną. W trakcie walki łowczy skorzysta ze stealth boya i stanie się niewidzialny. Musisz więc wytężyć wzrok i ostrzeliwać miejsca, w których są widoczne kontury przeciwnika.

Podczas potyczki dobrze jest też wspomagać się granatami czy koktajlami mołotowa, a kiedy wróg na chwilę wróci do swojej postaci, aktywować system VATS ułatwiający celowanie. Po walce koniecznie przeszukaj ciało rywala i podnieś poszukiwany chip, co zakończy misję.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Zobacz także