Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Dawni znajomi

Misja główna, w której docieramy do zabójcy żony głównego bohatera.

Zadanie aktywuje się automatycznie po przeszukaniu domu Kelloga w ramach misji głównej o nazwie W pogoni za tropem. Po tym, jak dasz powąchać cygaro Ochłapowi, ten wyczuje trop. Zacznij więc za nim iść.

Pies zaprowadzi cię w pobliże lokalnego jeziorka, przy którym znajdziesz kolejne cygaro (obrazek powyżej). Podnieś je i ruszaj dalej za psiakiem. Ślad będzie prowadził wzdłuż torów, gdzie przy kościotrupie zaatakuje cię spore stado kretoszczurów. Rozpraw się z nimi i ruszaj dalej.

Trop Ochłapa

W dalszej części podróży dotrzesz do betonowego przejścia. Na prawo od niego znajdują się zakrwawione bandaże wiszące na rurze. Przyjrzyj się im i ruszaj dalej. Na górze schodów zastrzel kilka wściekłych psów i kontynuuj podróż za Ochłapem.

W trakcie przemieszczania się wzdłuż torów w pewnej chwili zaatakuje was potężny, niedźwiedzio podobny potwór (skarlały yao guai). Jeśli nie jesteś wystarczająco silny lub chcesz uniknąć sporych strat, to wejdź na przewalone na torach drzewo i ostrzeliwuj bestię z góry (obrazek powyżej). Możliwe, że w trakcie walki dołączą do niej dzikie psy, które też najlepiej ostrzeliwać z bezpiecznego miejsca.

Tory zaprowadzą was do opuszczonego budynku. Wejdź do środka i zejdź na dół po schodach. Przy wyjściu z tunelu znajdziesz krzesło, a przy nim butelkę po piwie. Przyjrzyj się jej i ponownie wyrusz za psem.

Na moście zostaniesz zaatakowany przez kilka ghuli, a potem przez kolejne, które pojawią się w mieście. Na ulicy znajdziesz pozostałości robota - szturmotrona, którym się przyjrzyj. Obok znajdziesz kolejne cygaro Kelloga. Ruszaj dalej, aż do siatki, na której wiszą kolejne bandaże.

Kontynuuj poruszanie się za psem, aż dotrzesz do nowej lokacji - Fort Hagen. Kiedy pies podbiegnie do zamkniętego przejścia (obrazek powyżej) wejdź z nim w interakcję.

Wejście do Fort Hagen i przeszukanie go

Niestety główne przejście jest zastawione i nie dasz rady dostać się przez nie do środka. Istnieją jednak dwie alternatywne drogi - pierwsza prowadzi przez dach, a druga przez podziemny parking.

Na dach dostaniesz się po pobliskim rusztowaniu. Na górze jest jednak sporo wieżyczek strażniczych, więc musisz się z nimi uporać albo szybko dobiec do metalowej kraty, przez którą wejdziesz do środka. Droga przez parking jest bezpieczniejsza, ponieważ nie w nim żadnych przeciwników. Wystarczy zlokalizować niebieskie drzwi i przez nie przejść.

Uwaga - dalszy opis eksploracji Fort Hagen jest pisany z perspektywy wejścia do środka przez podziemny parking.

Wejdź po schodach na górę, aż trafisz na piętro z robotem w narożniku z lewej. Uważaj, bo z prawej jest kilka synteków - humanoidalnych robotów, które cię zaatakują. Jeśli chcesz nieco ułatwić sobie zadanie, to szybko skorzystaj z komputera (obrazek powyżej) na prawo od kapsuły i aktywuj robota strażnika, który rozpocznie walkę z przeciwnikami. Pamiętaj, aby szybko się odsunąć, ponieważ może zaatakować również ciebie.

Oczyść piętro z robotów i jeśli chcesz, to rozejrzyj się po nim nieco. Znajdziesz tu między innymi skrzynię z materiałami wybuchowymi oraz ukryty w podłodze sejf ze średnim zamkiem. Kontynuuj, aż do pomieszczenia z terminalem ze średnim zabezpieczeniem, przy pomocy którego możesz wyłączyć wieżyczki laserowe. Możesz też otworzyć drzwi do schowka z amunicją.

Kiedy skończysz skieruj się do windy i zjedź nią na dół.

Spotkanie z Kellogiem

Trafisz do długiego korytarza. Z lewej są drzwi prowadzące do podziemnego parkingu. Rusz wzdłuż korytarza uważając na laserową pułapkę na podłodze - możesz ją rozbroić. Na końcu drogi jest wieżyczka oraz robot, których najlepiej pozbyć się z dystansu.

Rusz przed siebie i przejdź przez drzwi, uważając na elektryczną pułapkę na suficie (najlepiej poczekać z bezpiecznej odległości, aż się wyładuje). Możesz nieco się tu rozejrzeć znajdując kilka przydatnych rzeczy. Ruszaj dalej po drodze niszcząc jeszcze jedno działko i wchodząc do centrum dowodzenia. Kieruj się przed siebie korytarzem eliminując kolejne wieżyczki oraz synteki (obrazek powyżej).

W kolejnych korytarzach czekają na ciebie następni wrogowie, więc przemieszczaj się ostrożnie. W pewnej chwili dotrzesz do terminala z bardzo trudnym do złamania hasłem. Przy jego pomocy możesz otworzyć drzwi do pomieszczenia z lewej.

Skieruj się w prawo i kontynuuj niszcząc po drodze następną wieżyczkę. W pomieszczeniu po lewej znajdziesz czasopismo Vademecum Amerykańskich Sił Specjalnych, a przy pomocy terminala na lewo od wejścia będziesz mógł wyłączyć wieżyczki.

Kontynuuj wzdłuż korytarza, który doprowadzi cię w końcu do poszukiwanego Kelloga (obrazek powyżej). Możesz z nim porozmawiać i dowiedzieć się, że Shaun przebywa w instytucie. Bez względu na przebieg rozmowy i tak dojdzie do strzelaniny z Kellogiem i jego robotami - jeden stoi z tyłu, więc uważaj.

Druga możliwość, to nie rozmawianie z Kellogiem, tylko ukrycie się za osłoną i rozpoczęcie strzelaniny, najlepiej od zabicia robota, który stanie w drzwiach. Po rozprawieniu się z osłoną Kelloga stań do walki z nim samym. Przede wszystkim uciekaj przed granatami i dobrze wypatruj wroga, który często staje się niewidoczny (poznasz go po konturach).

Aby ułatwić sobie walkę warto skorzystać na przykład z tabletek „odlot", po których na 10 sekund mocno spowalnia czas, co umożliwi ci zadanie wrogowi sporych obrażeń. Po zabiciu Kelloga koniecznie przeszukaj jego ciało podnosząc hasło, cybernetyczny wzmacniacz mózgowy oraz inne przydatne rzeczy, w tym strój i pistolet.

Następnie podejdź do białego terminala Kelloga (obrazek powyżej) i włam się do niego. Po zdobyciu informacji wróć do Diamond City i porozmawiaj z dziennikarką Piper. W ten sposób misja dobiegnie do końca, a w dzienniku pojawi się kolejna - Niebezpieczne umysły.

Następnie: Fallout 4 - Niebezpieczne umysły

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze