Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Ad Victoriam

Misja dla Bractwa Stali, w której atakujemy razem z Liberty Prime główną placówkę przeciwnika.

Misja uruchomi się automatycznie po ukończeniu zadania „Wojenne łupy", w którym zdobywasz rezonator berylowy niezbędny do uruchomienia robota Liberty Prime. Skieruj się do prefekt Ingram i porozmawiaj z nią.

Uruchomienie Liberty Prime

Dowiesz się, że starszy Maxson wyznaczył cię do eskortowania robota w pobliże bazy Instytutu, gdzie ma się odbyć finalne starcie między syntkami i Bractwem Stali.

Zanim tego dokonasz, należy jednak uruchomić robota. W tym celu udaj się na górę rusztowania (możesz skorzystać ze schodów lub windy) i podejdź do gniazda z tyłu głowy robota (obrazek powyżej). Włóż do środka zdobyty w poprzedniej misji rezonator, po czym wróć do Ingram i wciśnij przycisk na konsolecie.

Wejście do bazy Instytutu

Po uruchomieniu Liberty Prime zacznie kierować się w stronę bazy Instytutu. Podążaj za nim. Co pewien czas na drodze będą pojawiać się syntki, ale robot błyskawicznie będzie się z nimi rozprawiał nawet bez twojej pomocy. Możesz przebyć całą drogę za robotem albo skorzystać z mapy i błyskawicznie przenieść się do ruin ITW, gdzie oddziały Bractwa już walczą z syntkami. Po chwili do walki dołączy Liberty Prime.

W pewnej chwili robot zacznie skanować budynek. W tym czasie odpieraj ataki syntków i poczekaj, aż Liberty Prime zacznie laserem niszczyć wejście do Instytutu (obrazek powyżej). Po zakończeniu „pracy" wskocz do dziury w ziemi, dzięki czemu dostaniesz się do bazy syntków, kończąc tym samym bieżącą misję i zaczynając następną - „Nuklearna alternatywa".

Następnie: Fallout 4 - Nuklearna alternatywa

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze