Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Ronin - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wyjaśnienie najważniejszych mechanik oraz porady i wskazówki.

Witamy w poradniku do Rise of the Ronin! Produkcja zabiera nas do Japonii u schyłku XIX wieku, kiedy to izolujący się przez ponad 200 lat kraj nagle znalazł się pod silnymi zachodnimi wpływami. Doprowadziło to do niepokojów społecznych i konfliktów, w centrum których znalazła się nasza postać.

Z niniejszej publikacji dowiesz się, jak przejść misje wątku głównego, a także poznasz tajniki zawartych w grze mechanik, szczegóły systemu walki oraz unikalnych rozwiązań w gameplayu, jakie zastosowali deweloperzy ze studia Team Ninja.

Życzymy przyjemnej lektury i dobrej zabawy w Rise of the Ronin!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:

Mechanika i rozgrywka

W tym miejscu poznasz podstawy rozgrywki i kluczowe mechaniki, a także najważniejsze porady dotyczące konkretnych elementów zabawy.

Wkrótce aktualizacja


Misje główne - opis przejścia

Poznaj sposób ukończenia misji głównych, gdy natrafisz na trudny moment w grze. W ramach niniejszej solucji omawiamy zadania z pierwszego aktu gry.

Wkrótce aktualizacja


Interfejs i porady

Interfejs gry jest skromny, jednak pozwala łatwo uzyskać wszystkie niezbędne w grze informacje i dowiemy się z niego wielu przydatnych rzeczy.

  1. Pasek zdrowia (biały)
  2. Pasek Ki (czyli wytrzymałości - niebieski)
  3. Aktualnie wyposażona broń
  4. Pasek punktów karmy
  5. Pasek zdrowia przeciwnika
  6. Kompas
  7. Aktualna misja i cel
  8. Przedmioty szybkiego dostępu

Porady i wskazówki

- Poruszając się po miastach, korzystaj - niczym w Assassin's Creed - z dachów, aby sprawnie się przemieszczać.

- Pamiętaj, że część wrogów – o ile nie wszystkich w niektórych sytuacjach – może wyeliminować po cichu. Możesz skradać się, by niepostrzeżenie zabić przeciwnika od tyłu. Co więcej, możesz też zeskakiwać na oponentów, a nawet używać w tym celu lotni. Rozwinięcie niektórych umiejętności sprawi, że zyskasz nowe zdolności cichego likwidowania nieprzyjaciół.

- Poświęć nieco czasu w początkowym etapie zabawy, aby poćwiczyć kontrbłyski na słabszych wrogach. Znacznie ułatwi to walkę z silniejszymi oponentami.

- Uważaj na niebieski pasek wytrzymałości bohatera (w grze nazywany Ki). Seria ataków i uników może go wyczerpać, wówczas przez krótką chwilę nie będziesz mógł się poruszać, co odsłoni twoją postać i umożliwi zadanie ciosu przez wroga. Możesz odzyskać część paska Ki, naciskając R1 krótko po wykonanym ataku.

- Nie stracisz punktów karmy, jeśli zginiesz, np. z powodu obrażeń od upadku. Lepiej jest, np. skoczyć w przepaść, niż dać się zabić wrogowi.

- Pokonuj zbiegów i rozwijaj swoje więzi z towarzyszami, aby poznać nowe style walki.

- Jeśli zauważysz, że twoja postać nie radzi sobie z danym przeciwnikiem, najczęściej z bossem, szybko przełącz się na swojego sojusznika (L1 + strzałka w górę/dół). Wówczas wróg straci zainteresowanie głównym bohaterem i skupi się na towarzyszu, którego właśnie kontrolujesz.

- Zostań snajperem. Znajdź dogodną pozycję i z pomocą łuku lub karabinu wyeliminuj część wrogów, zanim ruszysz z mieczem na pozostałych

- Taktyczny odwrót nie hańbi. Jeśli przewaga wroga jest przytłaczająca, to spróbuj uciec i opracować nowy plan.

- Jeśli masz problemy z pokonywaniem wrgów, to nie wahaj się zmniejszyć poziom trudności. Zrobisz to poziomu w menu opcji.

- Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z nagromadzonymi przedmiotami (pancerzami, broniami, akcesoriami itp.), to możesz je sprzedać lub rozłożyć na części. Ta druga opcja wydaje się bardziej przydatna, gdyż walutę możesz zarobić w inny sposób, a rozkładając przedmioty, zdobędziesz części na ulepszenie broni czy pancerza.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rise of the Ronin

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze