Skip to main content

Gracze nie polubili next-genowej aktualizacji Fallout 4. Najpopularniejszy obecnie mod usuwa patch

A miało być tak pięknie.

Wygląda na to, że hucznie zapowiadana next-genowa aktualizacja gry Fallout 4 nie przypadła do gustu wielu graczom. Gracze raportują, że po instalacji łatki pojawiły się liczne usterki z działaniem gry. W obliczu tych problemów na pierwsze miejsca najczęściej pobieranych modyfikacji w ciągu ostatniego tygodnia wyszły narzędzia usuwające patch.

O ile cofnięcie aktualizacji jest względnie proste w wypadku wydania gry na GOG-u, gdzie wystarczy jedynie wybrać starszą wersję z poziomu właściwości gry w bibliotece, tak zadanie jest znacznie trudniejsze na Steamie. Dlatego też z pomocą przyszli fani, tworząc stosowne metody na pozbycie się uporczywej łatki. Downgrade jest natomiast niemożliwy na konsolach - chyba, że uruchomimy grę bezpośrednio z oryginalnego wydania płytowego i nie będziemy jej aktualizować przez internet.

Według danych popularnego serwisu Nexusmods, w ciągu ostatnich siedmiu dni najczęściej pobieranymi plikami były „Steam - Skip Next-Gen update” autorstwa internauty o pseudonimie Bilago oraz „Fallout 4 Downgrader”, za który odpowiada moder Zerratar.

Jak wynika z opisu, pierwszy z projektów stanowi zmodyfikowaną wersję pliku ACF gry, przez który launcher Steam myśli, że gra jest już zaktualizowana do najnowszej wersji. Drugi natomiast przeznaczony jest dla osób, które już zaktualizowały swoją grę. Według wyjaśnień twórcy po przejściu przez prosty kreator konfiguracji program cofa Fallouta 4 do najnowszej wersji sprzed premiery patcha. Oba narzędzia pobrało już około 17 tys. graczy.

Przypomnijmy, że według relacji graczy, next-genowa aktualizacja powoduje liczne problemy z działaniem gry. Wspominane są m.in. problemy z wczytaniem dotychczasowych zapisów, problemy z optymalizacją, błędy graficzne oraz - i być może przede wszystkim - „zepsucie” licznych modów do gry, a w szczególności tzw. Script Extendera, z którego korzysta wiele innych projektów.

Graczy najbardziej bulwersuje fakt, że w obliczu tych wszystkich niedogodności łatka wydaje się wprowadzać do gry mało widoczne i niezbyt istotne poprawki oraz ledwie garść nowej zawartości.

Zobacz także: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next