Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Wewnętrzny wróg

Misja w której staramy się przekonać pewną panią naukowiec do powrotu do Bractwa Stali.

Zadanie rozpocznie się automatycznie po ukończeniu misji „Bez litości", w której zabezpieczyłeś materiały nuklearny w Fort Strong. Porozmawiaj z Maxsonem, który powie ci o nowym wyzwaniu polegającym na namówieniu byłego naukowca, doktor Li, do powrotu do Bractwa. Prawdopodobnie pracuje ona obecnie dla Instytutu.

Odnalezienie doktor Li

Skieruj się do Instytutu (więcej informacji na temat, jak do niego trafić znajdziesz w opisie misji głównej „Poziom molekularny") i przejdź do Działu Systemów Zaawansowanych.

Na miejscu spotkasz doktor Li pracującą na komputerze (obrazek powyżej). Zacznij z nią rozmawiać i namawiać, aby powróciła do Bractwa. Jeśli masz bardzo mocno rozwiniętą charyzmę, to po kilku wypowiedziach uda ci się ją przekonać, aby porzuciła Instytut. Jeżeli twoje krasomówstwo na to nie pozwala, to będziesz musiał przekonać ją w inny sposób.

Dotarcie do dowodów dla doktor Li

Doktor Li powie ci, że pewnego razu doszło do wypadku, w którym zaginął naukowiec o imieniu Virgil, a Ojciec nie pozwolił zbadać tej sprawy. Jeśli się nią zajmiesz i rozwiążesz zagadkę, to Li obieca powrócić do Bractwa. Po zakończeniu rozmowy skieruj się do działu Bionauk. Możesz się do niego włamać bezpośrednio przez bardzo trudny terminal, którym wyłączysz laserową blokadę lub przez laboratorium FEV (opisane poniżej).

Następnie udaj się w prawo i po przejściu przez kilka korytarzy przejdź do laboratorium FEV. Rusz przed siebie, uważając w korytarzu na podczepione pod sufit wieżyczki, które postaraj się jak najszybciej zestrzelić. Potem przejdź przez podwójne drzwi, za którymi rozpraw się ze szturmotronem (niebezpieczny robot bojowy), a następnie przejdź przez kolejny korytarz z wieżyczkami i pułapkami. Na końcu włam się do prostego terminala.

W laboratorium, do którego trafisz w ten czy inny sposób, zlokalizuj holotaśmę z dziennikiem Virgila leżącą na biurku z prawej (obrazek powyżej). Podnieś ją (możesz ją również wysłuchać) i zanieś dowód doktor Li, która zgodzi się powrócić do Bractwa.

Bez względu na sposób, w jaki przekonałeś kobietę, wróć do starszego Maxsona i opowiedz mu o wypełnieniu zadania.

Następnie: Fallout 4 - Powrót do służby

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze