Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Mapa: Fabryki, farmy, ośrodki przemysłowe, drapacze chmur

Lokalizacja kolejnych kluczowych miejsc w świecie gry.

Kolejna z naszych map przedstawia lokalizację kluczowych miejsc w świecie Fallouta 4. Na tej rycinie znajdziesz fabryki, farmy, ośrodki przemysłowe, drapacze chmur i pozostałe niskie budynki.

Jak zapewne się domyślasz, w większości z tych miejsc znajdują się interesujące przedmioty, pozwalające rozwinąć postać i sprzęt. Niektóre mogą być związane z zadaniami pobocznymi i misjami głównymi. Warto odkrywać tego typu miejsca, by podnosić swoje zdolności w walce.

Kliknij tutaj, by otworzyć mapę w oddzielnym oknie lub pobrać ją na dysk.

Fabryki - są to sporych rozmiarów, najczęściej osobne lokacje. Część z nich (np. ArcJest Systems na zachodzie) jest powiązana z różnymi zadaniami. Pozostałe służą do swobodnej eksploracji. Składają się z dużej ilości pomieszczeń oferujących całą masę różnych przedmiotów - od śmieci i surowców, przez naboje i broń, kończąc na ulepszeniach pancerza wspomaganego. W trakcie ich zwiedzania zachowaj czujność, ponieważ często przebywają w nich różni przeciwnicy i całe zatrzęsienie pułapek (robotów bojowych, min, działek itp.).

Farmy - są to małe osady, w których możesz spotkać zamieszkujących je osoby. Czasami mogą mieć dla ciebie pewne zlecenia, których wykonania możesz się podjąć. Poza tym znajdziesz tu raczej drobne elementy i nieco amunicji. Przydatniejsze bywają występujące często stoły warsztatowe, gdzie możesz tworzyć różne przedmioty.

Ośrodki przemysłowe - miejsca pobytu sporych grupy przestępców i supermutantów, na ogół dodatkowo obstawione pułapkami. Po przebiciu się przez silną obronę możesz tu znaleźć broń, amunicję, warsztaty i magazyny oraz holotaśmy. Pewnym wyjątkiem jest ośrodek na południowym zachodzie. Stojący w radioaktywnej lokacji nie oferuje zbyt wielu interesujących przedmiotów.

Drapacze chmur - bardzo wysokie budynki znajdują się głównie na terenie Bostonu, poza nim na pustkowiach jest tylko jeden stojący na zachodzie. Są to sporych rozmiarów lokacje obstawione przez wrogów i pułapki. Warto jednak poświęcić nieco czasu na ich eksplorację, ponieważ kryją się tu liczne skarby w postaci rdzeni fuzyjnych, amunicji (w tym bomb atomowych), broni i leków. Z kilkoma drapaczami chmur związane są niektóre misje, a w jednym (Trinity Tower) możesz poznać nowego kompana.

Niskie budynki - chodzi tu o różnego rodzaju schrony, biura czy miejsca, w których prowadzono firmy. W niektórych tego typu budynkach (zwłaszcza na wschodzie mapy) nie zastaniesz nic ciekawego. Natomiast w tych w centrum i na zachodzie są między innymi ulepszenia pancerza wspomaganego, rdzenie fuzyjne, spore ilości wspomagaczy, amunicji i kapsli.

Kolejna mapa: Fallout 4 - Mapa: Budynki rządowe, szpitale, szkoła, metro

Więcej map znajdziesz w spisie treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze