Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4: Czasopisma - SPECJAŁ, Grognak Barbarzyńca, Niesamowicie niesłychane opowieści

Zobacz, gdzie znaleźć czasopisma podnoszące statystyki głównego bohatera.

Poniżej znajdują się lokalizacje czasopism, które można znaleźć w trakcie eksploracji postunklearnego świata w Fallout 4. Warto rozglądać się za tymi sekretami, ponieważ dzięki nim otrzymujemy dostęp do sporej ilości bonusów - od możliwości wzmocnienia i rozwinięcia bohatera, poprzez zmianę jego wyglądu, kończąc na nowych elementach, jakie możemy postawić w naszych osadach.

Magazyny SPECJAŁ dla Ciebie i Grognak Barbarzyńca

Magazyn SPECJAŁ dla Ciebie dodaje jeden punkt do statystyk bohatera, natomiast Grognak Barbarzyńca o 5 procent zwiększa obrażenia zadawane przez bohatera w trakcie walki wręcz lub podczas korzystania z broni białej. W sumie do zebrania jest 1 magazyn SPECIAL i 11 Grognak Barbarzyńca.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - w Sanktuarium w łóżku syna głównego bohatera znajdziesz magazyn „S.P.E.C.I.A.L. dla Ciebie", natomiast w kuchni znajdziesz czasopismo „Grognak Barbarzyńca".
 • #2 - w Zajezdni Floty Szalonych Dostaw, na biurku na końcu pomieszczenia magazynowego.
 • #3 - w Gimnazjum Malden, a raczej w leżącej pod nim Krypcie 75. Magazyn jest w biurze Nadzorcy, a dostać się do niego możesz zdobywając karty dostępu znajdujące się w bazie, eliminując przy tym napotkanych przeciwników.
 • #4 - w Muzeum Czarnej Magii, do środka dostaniesz się przez piwnicę. Magazyn leży na stole na jednym z wyższych pięter.
 • #5 - Skrzyżowanie Mass Pike - na szczycie zniszczonej części autostrady. Magazyn jest w ubikacji bandytów. Aby dostać się na górę zlokalizuj żółtą windę stojącą przy jednym z budynków.
 • #6 - Fabryka samochodów Corvega - po dotarciu do głównej części fabryki, na piętro, gdzie na części rozkładane są auta, udaj się do biura na podwyższeniu z lewej. Aby się do niego dostać wejdź po schodach w narożniku na górę i wciśnij przycisk, który aktywuje wysuwaną platformę. Dzięki niej dostaniesz się do biura z biurkiem, na którym leży magazyn.
 • #7 -w Krypcie 81 po ukończeniu zadania dodatkowego o nazwie „Opowiadania".
 • #8 - nieopodal Stacji Andrew natkniesz się na budynek, w który wjechał autobus. Magazyn znajdziesz na jego górnym piętrze w pokoju na materacu.
 • #9 - w Hyde Park na południu. Znajdziesz tam budynki połączone przejściami. Magazyn jest na szczycie najwyższego z nich, gdzie spotkasz szefa bandytów Scuttera. Czasopismo leży za fotelem.
 • #10 - Back Street Apparel - na piętrze budynku opanowanego przez bandytów. Leży na stoliku obok sofy.
 • #11 - Boston Common - wewnątrz okrągłej, kamiennej budowli. Magazyn leży przy zwłokach.

Magazyn Niesamowicie niesłychane opowieści

Magazyny tego typu przyznają bohaterowi różne bonusy - od lepszej umiejętności walki nocą, po efektywniejszy sposób prowadzenia potyczek z ghulami. W sumie do odnalezienia jest 14 czasopism.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - Skylines, lot 1981 - czasopismo znajduje się w toalecie rozbitego wraku samolotu. Zadajesz o 5 procent więcej obrażeń błotniakom.
 • #2 - Przekaźnik Simonja - znajdziesz go nieopodal warsztatu. Dzięki niemu w trakcie walki w nocy będziesz zadawał o 5 procent większe obrażenia.
 • #3 - Wiertła Dunwicha - musisz dostać się do wnętrza kamieniołomu i dotrzeć na jego dół, gdzie znajdziesz przywódcę bandytów Bedlama. Magazyn leży przy stoliku nieopodal schodów. Otrzymujesz o 5 procent mniejsze obrażenia zadawane przez roboty.
 • #4 - w Siedzibie Instytutu, do której dostaniesz się z postępami w misjach fabularnych przez Ruiny ITW. Magazyn znajdziesz w jednym z pomieszczeń na górnym piętrze.
 • #5 - Schron burmistrza Bostonu - na stoliku przy łóżku w pokoju w dalszej części schronu. Regeneruje jeden punkt zdrowia na minutę.
 • #6 - Krypta 114 - znajdziesz ją w jednym z zablokowanych korytarzy nieopodal Pralni (Laundry). Samą kryptę odwiedzisz po raz pierwszy w ramach misji głównej „Detektyw o stalowym sercu". Potem możesz do niej wracać. Magazyn dodaje 5 punktów akcji.
 • #7 - Przystań straży przybrzeżnej - na najniższym poziomie budynku w celi zamkniętej na mistrzowski zamek. Magazyn zwiększa o 5 procent obrażenia zadawane przez broń z lunetą.
 • #8 - Kościół Trójcy Świętej - znajdziesz go na mównicy wewnątrz budynku. Dzięki niemu możesz zadawać supermutantom obrażenia większe o 5 procent.
 • #9 - Hubris Comics - lokację tą możesz odwiedzić samodzielnie lub w trakcie wykonywania zadania dodatkowego „Srebrny Fantom". Komiks znajdziesz na najwyższym piętrze budynku na stoliku za drzwiami z naklejoną gwiazdą. Magazyn o 5 procent zwiększa obrażenia zadawane bronią laserowych obcych.
 • #10 - Galeria Pickmana - czasopismo leży na podłodze w podziemnym pomieszczeniu, w którym spotkasz Pickmana. Więcej na temat, jak się tam dostać znajdziesz w opisie zadania „Galeria Pickmana". Magazyn wzmacnia odporność na trucizny o 5 procent.
 • #11 - Kościół Old North po nawiązaniu kontaktów z Trasą. Magazyn zapewnia zwiększenie o 5 procent obrażeń przy korzystaniu z kriolatora (tajnej broni, jaką możesz znaleźć w startowej Krypcie 111).
 • #12 - Szkoła Wschodniobostońska - magazyn znajduje się na piętrze w lokacji z komputerami. Podnosi skuteczność działania AntyRad o 5 procent.
 • #13 - Punkt wartowniczy - w charakterystycznej, piramidalnej konstrukcji w Morzu Blasku. Znajdziesz go po zejściu na dół po dużych schodach, przy klawiaturze dużego komputera. Podnosi o 5 ochronę przed promieniowaniem.
 • #14 - Krater Atomu - w budynku z matką Isolde, znajdziesz go na stoliku na piętrze. Pozwala zadawać ghulom obrażenia większe o 5 procent.

Następnie: Fallout 4: Czasopisma - Spluwy i kulki, Żyj i kochaj, Periodyk medyczny Massachusetts

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze