Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Diabłu, co diabelskie

Misja, w której zdobywamy jajo Szpona Śmierci. Co z nim zrobimy? Możliwości jest kilka.

Na północnym wschodzie mapy, na wschód od Wiertła Dunwicha i Nory Hugona, znajduje się Muzeum Czarnej Magii. W ogrodzie przy jednej ze ścian znajdziesz zmasakrowane zwłoki, a przy nich holotaśmę szeregowej Hart, którą odsłuchaj w Pip-Boyu.

Odnalezienie jaja

Następnie wejdź do środka korzystając z piwnicznego wejścia przy ścianie budynku. Na miejscu od razu będziesz słyszał rżenie i odczuwał kroki potwora przebywającego na górze. Przejdź przez pomieszczenia piwniczne i wejść po schodach na górę, gdzie zacznij przechodzić przez pokoje z manekinami.

W pewnej chwili natkniesz się na Dzikiego Szpona Śmierci (obrazek powyżej). Bardzo niebezpiecznego przeciwnika, z którym najlepiej walczyć w pancerzu wspomaganym i przy wykorzystaniu najsilniejszych broni (w zielonej skrzyni znajdziesz między innymi kilka granatów i rakiet). Jeśli chcesz, możesz spróbować uniknąć potyczki, na przykład, kiedy wróg zaatakuje twojego partnera.

Twoim celem jest bowiem dotarcie do łazienki za potworem i podniesienie kolejnej holotaśmy, z której dowiesz się, że żołnierze mieli zdobyć jajo szpona śmierci. Znajdziesz je leżące na ziemi tuż obok zwłok (obrazek powyżej). Podnieś je i opuść budynek.

Możesz teraz postąpić na dwa sposoby - odnieść jajo odbiorcy albo zanieść je do gniazda na północy. Zleceniodawcę odszukania jaja znajdziesz na bazarze w Diamond City. Okaże się, że to robot Wellingham (obrazek powyżej). W trakcie rozmowy z nim, jeśli masz rozwiniętą charyzmę, możesz zażądać wyższej sumy, niż standardowe 200 kapsli oraz dowiedzieć się, po co jego klientowi jest jajo (do zjedzenia).

W drugim przypadku spotkasz dorosłego osobnika Szpona Śmierci, który cię nie zaatakuje. Po odłożeniu jaja będziesz mógł podnieść rękawicę szpona śmierci - broń do walki na bliskim dystansie.

Następnie: Fallout 4 - W wilczej skórze

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze