Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Nadzór syntków

Misja, w której pomagamy Ojcu rozprawić się z nieposłusznym robotem.

Zadanie pojawi się w dzienniku automatycznie po ukończeniu ostatniej misji fabularnej, czyli „Człowiek i instytucja". Twoim celem będzie porozmawianie z Ojcem. Dowiesz się od niego, że z Instytutu uciekł jeden z syntków, który założył kryminalną organizację, mającą już na sumieniu wiele ofiar.

Odnalezienie łowcy

Ojciec poprosi cię, abyś udał się do łowczego polującego na zbuntowanego syntka o imieniu Gabriel i pomógł mu w rozprawieniu się z nim. Opuść Instytut i skieruj się na Wybrzeże Nahant, leżące na północnym wschodzie.

Na miejscu zlokalizuj poszukiwanego łowcę o kryptonimie X6-88 (obrazek powyżej). Porozmawiaj z nim, po czym wyruszcie w stronę kryjówki bandytów na wschodzie. Jest to lokacja o nazwie Libertalia, składająca się głównie z drewnianych kładek i na wpół zatopionych wraków różnych statków.

Przechodź przez kolejne eliminując napotkanych bandytów i kierując się w stronę największego wraku (obrazek powyżej). Kiedy do niego dotrzesz wejdź na pokład i skieruj na górę. W jednym z pomieszczeń znajdziesz żelazne drzwi prowadzące do kajuty kapitańskiej. Przejdź przez nie, a towarzyszący ci łowca powie, że nieposłusznego syntka nie trzeba zabijać i można sprawić, aby znów stał się posłuszny. Warto nieco się rozejrzeć po kajucie, ponieważ znajdziesz tu między innymi karabin Le Fusil Terribles.

Dotarcie do Gabriela

Po rozmowie wejdź na szczyt kajuty po drabinie. Natkniesz się tu na Gabriela (obrazek poniżej), z którym rozpocznie się rozmowa. Możesz ją poprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy, to wymówienie kodu, który podał ci wcześniej łowca. W ten sposób „wyłączysz" robota i będziesz musiał rozprawić z dwójką jego ludzi. Druga możliwość, to załatwienie zarówno Gabriela, jak i towarzyszących mu bandytów.

Bez względu na sposób załatwienia sprawy, po wypełnieniu zadania wróć do Ojca w Instytucie, od którego otrzymasz nagrodę oraz kwaterę w Instytucie. Udaj się do niej, co zakończy misję.

Następnie: Fallout 4 - Bitwa o Bunker Hill

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze