Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - wszystkie frakcje, jak dołączyć

Lista wszystkich dostępnych frakcji.

Wielu mieszkańców świata Fallout należy do jednej z dużych frakcji. W Fallout 4 dostępne są cztery z nich. Przynależność jest opcjonalna i oferuje dostęp do ich siedziby i do zadań pobocznych. W tym miejscu dowiesz się, jak do nich dołączyć.

Nasz bohater może dołączyć do każdej z frakcji - propozycje współpracy będą pojawiać się wraz z postępami. Choć idee każdego z ugrupowań nierzadko wykluczają się, jedyna istotna decyzja związana z należeniem do tej czy innej grupy nastąpi przy końcu każdego z ich wątków. Możesz wybrać jedno ugrupowanie, z którym podejmiesz się ostatecznego zadania - które w większości przypadków wymaga od ciebie walki z inną frakcją / frakcjami.

Zakończenia frakcyjne nie są tożsame z zakończeniem gry - w tym przypadku musisz ukończyć główną fabułę, a wybrać będziesz mógł tylko jedną z dwóch opcji. Frakcyjne zakończenia mogą wpłynąć na świat, na przykład na liczniejsze występowanie członków zwycięskiej grupy w świecie gry czy występowanie ich flagi na placu w Diamond City.

Na kolejnych stronach dowiesz się, jakie są warunki dołączenia do wybranego ugrupowania oraz w którym momencie gry jest to możliwe:

Spis treści: Fallout 4 - poradnik i najlepsze porady

Read this next