Skip to main content

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Bitwa o Bunker Hill

Misja dla Instytutu polegająca na odzyskaniu kilku zbuntowanych syntków.

Misja aktywuje się automatycznie po ukończeniu zadania o nazwie „Nadzór syntków", wykonywanego dla Instytutu. Po odwiedzeniu nowej kwatery w podziemnym kompleksie skieruj się do Ojca. Dowiesz się od niego, że członkowie frakcji Trasa starają się „wyzwalać" syntków i kilka z nich trafiło w ich ręce.

Atak na Bunker Hill

Twoim celem będzie dotarcie do organizacji i zapobiegnięcie dalszym przechwyceniom robotów. Opuść Instytut i skieruj się do Bunker Hill na wschód od twojej obecnej pozycji (jest to lokacja w pobliżu rzeki).

Po dotarciu na miejsce wejdź w uliczkę, gdzie spotkasz łowczego X4. Porozmawiaj z nim na temat planu akcji zabezpieczenia syntków. Jeśli posiadasz rozwiniętą charyzmę, to możesz uzyskać od niego granaty. Następnie wyrusz z nim w stronę Bunker Hill eliminując po drodze napotkanych rywali. Aby dostać się do środka najlepiej obejść lokację i skorzystać z tylnego wejścia na szczycie schodów (obrazek powyżej).

Dotarcie do syntków

Kiedy wejdziesz na teren lokacji zejdź na dół otwierając metalowy właz prowadzący do piwnicy.

W środku rusz przed siebie, a już po chwili trafisz do sali, gdzie trwa regularna bitwa (obrazek powyżej). Korzystając z osłon ostrzeliwuj przeciwników, a kiedy rozprawisz się ze wszystkimi zejdź na dół i rusz w prawo. Następnie skorzystaj ze schodów, przejdź przez podłużne pomieszczenie, po czym znów zejdź do wąskiego przejścia.

Kontynuuj, aż dotrzesz do pomieszczenia z poszukiwanymi syntkami (obrazek powyżej). Możesz teraz postąpić na trzy sposoby - każdy przyniesie korzyści innej frakcji. Możesz:

  • Wyłączyć syntki - czyli postąpić zgodnie z celami Instytutu, który zlecił ci misję (porozmawiaj z każdym i wybieraj opcję „kod odwołania").
  • Zabić syntki - następnie musisz też rozprawić się z łowczym. Jest to rozwiązanie zgodne z linią postępowania Bractwa Stali.
  • Uwolnić syntki - czyli postąpić tak, jak zrobiłaby to Trasa (rozmawiaj z każdym i puszczaj je wolno).

Bez względu na podjętą decyzję skieruj się do ruin ITW - przejdź przez rotundę i wejdź na dach budynku, gdzie spotkasz się z Ojcem. Dowiesz się od niego interesujących rzeczy związanych z twoim uwolnieniem.

Zdaj mu też raport o misji - nawet jeśli nie postąpiłeś zgodnie z linią Instytutu, to i tak Ojciec wtajemniczy cię bardziej w struktury organizacji (chociaż staniesz się wrogiem Instytutu), a ty będziesz mógł wykonać kolejną misję - „Nowe oblicze ludzkości".

Następnie: Fallout 4 - Nowe oblicze ludzkości

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Zobacz także