Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Droga ku wolności

Misja, w której docieramy do tajemniczej organizacji nazywanej Trasą.

Misja może rozpocząć się po wejściu do biura detektywistycznego Valentine'a i rozmowie z Ellie Perkins w Diamond City, pod koniec misji głównej „Klejnot wspólnoty". Twoim celem będzie docieranie do kolejnych punktów.

Odnalezienie szlaku

Najpierw skieruj się do łabędziego stawu, do którego dotrzesz w drodze do poszukiwanego detektywa Nicka Valentine'a (jedna z miji głównych) na północny wschód od Diamond City.

Następnie podążaj wzdłuż pomarańczowego ceglastego szlaku, który doprowadzi cię do w pobliżu Urzędu Stanu i włazu z napisem L4 (obrazek powyżej). Kontynuuj podróż wzdłuż „ścieżki", która doprowadzi cię w pobliże cmentarza, gdzie znajduje się następny właz (2A). Przyjrzyj mu się i ruszaj szlakiem dalej.

Jeśli masz problemy z namierzeniem cegieł (czasami znikają np. pod gruzami) to szukaj innych czerwonych śladów np. farby lub krwi, które również zaprowadzą cię do celu (obrazek powyżej). Kontynuuj do włazu 6O przy Old State House, a portem do kolejnego (3I) przy księgarni „Old Corner". Ruszaj w prawo i przez schody do następnych punktów - 5R, 8D i 1R.

Dotarcie do sztabu Trasy

Ostatni punkt znajduje się przy kościele Old North, do którego wejdź. W środku udaj się w prawo i zejdź po schodach do krypty. Idź cały czas przed siebie eliminując napotkane ghule.

W końcu dotrzesz do przycisku na ścianie (obrazek powyżej). Na obracanej tarczy znajdują się litery, które możesz obracać w lewo i w prawo. Zatwierdzasz je wciskając środek kręgu w momencie, kiedy dana litera jest nad górną czerwoną strzałką. Twoim celem jest zatwierdzenie kolejnych liter, aż do stworzenia słowa „RAILROAD". Zacznij zatem od R, potem A itd.

W ten sposób otworzysz tajne przejście. Rusz przed siebie, aż dotrzesz do Desdemony w obstawie dwójki swoich ludzi. Po chwili rozpocznie się rozmowa. W jej trakcie powiedz czemu chciałeś się skontaktować z Trasą, a jeśli jesteś w trakcie wypełniania misji głównej „Poziom molekularny", to porozmawiaj na temat posiadanego przez ciebie chipa łowczego.

Najważniejsze jest jednak porozmawianie z Desdemoną w sztabie Trasy. W ten sposób ukończysz bieżącą misję i aktywujesz kolejną o nazwie „Nauka rzemiosła".

Następnie: Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Nauka rzemiosła

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze