Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Najwyższy czas

Misja dla naszego kompana, detektywa Nicka Valentine'a, w której rozprawiamy się z demonami przeszłości.

Nicka Valentine'a spotkasz w trakcie kampanii fabularnej po dotarciu do Diamond City. Jest to syntek sprawujący rolę lokalnego detektywa, na trop którego trafisz w zadaniu „Klejnot Wspólnoty". Następnie będzie twoim kompanem, a jeśli jego postać przypadnie ci do gustu, to będzie mógł ci towarzyszyć stale.

Nick jest osobą o prawym charakterze. Dlatego najłatwiej zyskać jego sympatię wykonując dobre uczynki i pomagając postaciom w rozwiązywaniu ich problemów. Ponadto Valentine posiada zdolności hakerskie, dzięki czemu jest w stanie włamywać się do terminali (tylko nie do tych zaznaczonych na czerwono). Włamywanie się do komputerów przez bohatera również polepsza stosunki z Nickiem, w przeciwieństwie do otwierania zamków.

Tajemnica Eddiego Wintera

Aby rozpocząć misję „Najwyższy czas" musisz utrzymywać z Nickiem dobre kontakty. W pewnej chwili będzie chciał przeprowadzić z tobą kilka rozmów. Przystań na nie, a dowiesz się, że Valentine'owi zależy na dopadnięciu starego przestępcy - Eddiego Wintera.

Ghul ukrył się w swojej kryjówce, a żeby do niej dotrzeć musisz zebrać 10 holotaśm, na podstawie których poznasz hasło do schronienia. Pierwszą z nich (holotaśmę #1 otrzymasz od samego Nicka na początku rozpoczęcia zadania).

Mapę możesz powiększyć i zapisać na dysku.

Odnajdując jedną z holotaśm najczęściej otrzymasz wskazówki dotyczące tego, gdzie może znajdować się kolejna. Na powyższej mapie zaznaczono lokacje wszystkich dziesięciu poszukiwanych przedmiotów, a poniżej szczegółowe opisy, gdzie ich szukać.

  • Holotaśma #0 - w lokacji o nazwie „Biuro regionalne BANTBPiL". Poszukiwany przedmiot jest w piwnicy budynku, leży na metalowym regalem. W terminalu znajdziesz informacje dotyczące kolejnej taśmy.
  • Holotaśma #1 - otrzymujesz ją od Nicka na początku misji.
  • Holotaśma #2 - na posterunku policji w Malden (obok stacji Malden Center). Taśma leży na biurku z terminalem, który zawiera dane na temat kolejnej taśmy.
  • Holotaśma #3 - w areszcie na posterunku w Quincy. Taśma jest w jednej z metalowych szafek, a komputer zawiera dane na temat lokalizacji kolejnych holotaśm.
  • Holotaśma #4 - na posterunku policji w Natick w jednej z szafek w pomieszczeniu pokrytym gruzem. Sprawdź też informacje w komputerze.
  • Holotaśma #5 - w biurze szeryfa w Nathan, na piętrze zrujnowanego budynku.
  • Holotaśma #6 - we Wschodniobostońskim posterunku policji, w biurku jednej z lokacji.
  • Holotaśma #7 - w Południowobostońskim posterunku policji, na biurku w pokoju na piętrze.
  • Holotaśma #8 - na Ósmym posterunku policji, na stoliku w celi.
  • Holotasma #9 - w budynku Przystani straży przybrzeżnej na górnej części sejfu.

Po zdobyciu wszystkich holotaśm skieruj się do stacji Andrew (mapa #10), gdzie znajduje się kryjówka Eddiego.

Przebij się przez tunele wypełnione przeciwnikami, po czym podejdź do drzwi zamykanych na panel z hasłem. Dzięki informacjom z holotaśm będziesz mógł otworzyć przejście i wejść do pokoju z Eddiem. Po dość długiej rozmowy dojdzie do strzelaniny (obrazek powyżej) - rozpraw się z ghulem i wyrusz za Nickiem. Po wyjściu na powierzchnię porozmawiaj z detektywem, co zakończy zadanie.

Następnie: Fallout 4 - Oczyść ośrodek szkoleniowy z ghuli

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze