Skip to main content

Fallout 4 - Ochłap, gdzie znaleźć psa

Pierwszy towarzysz w grze.

Ochłap to owczarek niemiecki, pierwszy kompan, na którego możesz natknąć się w Fallout 4. Znajdziesz go w drodze do drugiego celu misji - miasta Concord, o ile nie ominiesz stacji benzynowej po drodze.

Towarzystwo psa nie tylko pozwoli ci przyjemniej eksplorować pustkowia. Ochłap potrafi lokalizować wrogów oraz ciekawe przedmioty. Możesz także wydać mu komendę (poprzez dialog), by przyniósł ci przedmiot w polu widzenia lub zaatakował wroga odwracając jego uwagę. O ile w trakcie walki może zostać powalony do nieprzytomności, nie może zostać zabity. Możesz też przekazywać mu przedmioty do noszenia.

Piesek znajduje się w lokacji Postój ciężarówek Red Rocket, niedaleko Sanktuarium, skąd rozpoczynasz rozgrywkę. Opiera się o okno zaglądając do budynku. Podbiegnie do ciebie, gdy się zbliżysz.

Ochłapa możesz wyposażyć w niektóre gogle, pancerz dla psów lub chustę. Żaden z tych elementów nie wpływa jednak na parametry lub wytrzymałość zwierzaka, a są jedynie dodatkiem kosmetycznym. Po nabyciu profitu Pies bojowy (Charyzma), zamiast walczyć z wrogami będzie skutecznie przytrzymywał ich wystawiając na celny strzał w V.A.T.S.

Jeśli Ochłap zaginie w trakcie twoich wojaży lub po prostu nakażesz mu opuścić drużynę i oddalisz się od miejsca, gdzie go zostawiłeś, szukaj go w Red Rocket, gdzie spotkałeś go po raz pierwszy lub w jednej z kilku budek dla psów w Sanktuarium nieopodal.

Następnie: Fallout 4 - rdzenie fuzyjne, gdzie znaleźć, ładowanie

Spis treści: Fallout 4 - poradnik i najlepsze porady

Read this next