Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Broń zamku

Misja dla Minutemanów, w której odpieramy atak syntków.

Misja stanie się dostępna po rozmowie z Prestonem, ale tylko pod warunkiem, że zostałeś wrogiem Instytutu oraz udało ci się przekonać do współpracy przynajmniej osiem osad, pomagając w wypełnianiu zadań ich osadnikom. Inne sposoby rozpoczęcia tego zadania, to spełnienie omówionych warunków i słuchanie Radia Wolność lub odwiedzenie zamku.

Aby stać się wrogiem Instytutu możesz przy pierwszej rozmowie z Ojcem powiedzieć mu, że nie chcesz stać się częścią tej organizacji. Druga możliwość, to zastrzelenie w Instytucie któregoś z naukowców i ukończenie zadania „Wygnanie z Instytutu". Po uczynieniu tego oraz po zaliczeniu misji „Stare działa" i pozyskaniu odpowiedniej ilości sojuszników (przynajmniej 8 osad - patrz zadanie "Formowanie szeregów"), porozmawiaj z Prestonem.

Kiedy będziesz gotów wyrusz do zamku i porozmawiaj z Roonie Shaw (przed dialogiem warto nieco wzmocnić twierdzę, jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś). Po chwili rozpocznie się bowiem atak syntków. Będzie przebiegał falami - początkowo przeciwników będzie miało, ale z każdą kolejną chwilą będzie przybywać coraz więcej niebezpiecznych wrogów. Ważne jest więc korzystanie ze wsparcia systemów obronnych (obrazek powyżej) i naprawianie ich, jeśli ulegną uszkodzeniu.

W trakcie walki staraj się być w ciągłym ruchu, ponieważ rywali będzie sporo. Wspieraj obrońców, ale staraj się ukrywać w miejscach zapewniających osłonę. W lewym górnym narożniku będzie pojawiał się procentowy status ataku. Kiedy osiągnie liczbę 100, to szturm się zakończy. Kiedy to nastąpi porozmawiaj z Roonie, a potem z Prestonem.

Następnie: Fallout 4 - Nuklearna alternatywa

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Read this next