Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Top 50: Najlepsze darmowe gry na Androida - Ranking 2024

Fajne gry na telefon i tablet? Sprawdź najciekawsze tytuły w jednym miejscu.

Na przestrzeni ostatnich lat ukazało się nie kilkaset, ale kilka tysięcy gier na telefony z systemem Android. Wśród tak wielkiej liczby tytułów ciężko szybko wybrać coś, co nam się od razu spodoba. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kim jest zwariowany doktorek, powalczyć z zombie, wytropić zwierzątka czy wreszcie wrócić do podwodnego świata, a może spróbować sił w grach sportowych, zapraszamy do naszego zestawienia.

To już kolejna edycja rankingu najciekawszych, a przede wszystkim darmowych gier na Androida. Lista powstaje już od ponad trzech lat - dlatego możesz tu znaleźć wiele różnych gier, zarówno najnowszych, jak i nieco starszych. Nawet wydane jakiś czas temu gry często mogą dostarczyć i dziś bardzo dużo frajdy.


Gry na Androida

Pamiętajcie, że niektóre gry na Androida wymagają nowszych wersji systemu i nowszych urządzeń. Skorzystajcie ze sklepu Google Play - linki podajemy w zestawieniu - aby dowiedzieć się, czy wasze urządzenie spełnia wymagania minimalne.

Wskazówka: choć zaprezentowane w tym zestawieniu gry można pobrać i uruchomić bezpłatnie, niektóre z nich mogą posiadać dodatkowe płatności wewnątrz zabawy, np. by wykupić kolejne poziomy czy dodatkowe akcesoria. Pamiętajcie o tym.

To, co? Zaczynamy!


Gry na Androida według gatunku i rodzaju:


Najnowsze gry na Androida

Zacznijmy od czegoś na dobry początek, czyli od nowości, które zostały wydane w ostatnich kilku-kilkunastu miesiącach. Zapraszamy więc od zapoznania się z poniższym zestawieniem.

Valiant Hearts: Coming Home

Hit z Netflixa dostępny w końcu na Adroida. Valiant Hearts: Coming Home to druga część hitu z przed lat, która opowiada o dramatycznych losach dwóch braci podczas I wojny światowej. Rozwiązuj zagadki, unoś się nad chaosem pola bitwy, lecz rannych i zostań bohaterem. Wielki konflikt trwa, a bracia walczą o przetrwanie w okopach i próbują się odnaleźć.

Pobierz grę Valiant Hearts: Coming Home na Androida


TMNT: Shredder’s Revenge

Cowabunga! Wojownicze Żółwie Ninja powracają! Zobacz, jak Leonardo, Raphael, Donatello, Michelangelo i ich przyjaciele poradzą sobie w tej niesamowitej, inspirowanej latami 80. bijatyce. Pomóż im udaremnić najnowszy złowrogi plan Kranga i Shreddera. Walcz w znanych z serii lokacjach utrzymanych w stylistyce retro, których jest ponad 12.

Pobierz grę TMNT: Shredder’s Revenge na Androida


Honkai: Star Rail

Honkai: Star Rail to gra RPG fantasy, w której zwiedzasz różne światy. Zadaniem gracza jest dowodzenie grupą bohaterów eksplorujących kosmos. Rozgrywka natomiast koncentruje się na toczeniu bitew za pomocą rozbudowanego turowego systemu walki. Każda z postaci ma unikalne umiejętności oraz włada innymi broniami, co znacznie urozmaica rozgrywkę.

Pobierz grę Honkai: Star Rail na Androida


MONOPOLY GO!

Zapraszamy do zabawy w Monopoly, po której nie trzeba sprzątać planszy! Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by rzucić kośćmi. Więc rzucaj wirtualnymi kośćmi, zarabiaj pieniądze, wchodź w interakcje ze znajomymi w rodziną podczas wspólnej gry lub z innymi śmiałkami z całego świata, odkrywając stale rozwijającą się grę MONOPOLY GO!

Pobierz grę MONOPOLY GO! na Androida


Farlight 84

Farlight 84 to szybka gra wieloosobowa typu Hero Battle Royale. W porównaniu do tradycyjnych gier typu Hero Shooter Battle Royale, Farlight 84 zapewnia jeszcze szybsze bitwy w kompaktowej skali, ale w której nie brakuje wszechobecnego chaosu i szaleństwa. Niech twoja pasja do strzelania rozkwitnie w nieprzerwany dreszczyk emocji, bo dzięki Farlight 84 jest to jak najbardziej możliwe.

Pobierz grę Farlight 84 na Androida


Vampire Survivors

Vampire Survivors to survivalowa gra z gatunku roguelite , w która wymaga planowania i odwagi w walce ze złem, a jednocześnie zastosowano podejście skupiające się na prostocie rozgrywki. Celem gry jest przetrwać tak długo, jak tylko zdołasz, aż śmierć nieuchronnie położy kres twoim zmaganiom. Pokonaj tysiące stworów nocy stojących na twojej drodze i przetrwaj do świtu. Zbieraj złoto w trakcie każdej rozgrywki i kupuj wzmocnienia, aby ułatwić zadanie kolejnemu ocalałemu.

Pobierz grę Vampire Survivors na Androida


Stumble Guys

Dołącz do milionów graczy i rywalizuj o zwycięstw w świetnej grze wieloosobowej dla maksymalnie 32 graczy. Czeka cię przyjemny chaos bitewny, podczas którego bieganie, potykanie się, spadanie, skakanie jeszcze nigdy nie było tak zabawne. Przechodź przez kolejne rundy wyścigów, eliminacji i rozgrywek drużynowych na rozmaitych poziomach i mapach oraz w różnych trybach gry.

Pobierz grę Stumble Guys na Androida


Wciąż mało? Sprawdź listę przygotowaną na górze tej strony i wybierz dla siebie najciekawszą propozycję. Sklep Play oferuje mnóstwo ciekawych gier, w sam raz na chwilę relaksu - ale wśród tysięcy propozycji trudno odszukać coś naprawdę godnego uwagi. Czasami znalezienie, pobranie i zainstalowanie gry zajmuje więcej niż czas, który chcieliśmy przeznaczyć na zabawę. Nasz przewodnik powinien wyjść naprzeciw tego rodzaju sytuacjom.