Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Złocony pasikonik

Śledztwo detektywistyczne związane z tajemniczą figurką.

Misję rozpoczniesz w biurze detektywistycznym Valentine'a po przeczytaniu akt Marty'ego Bullfincha i wysłuchaniu holotaśmy z nim związanej - zostanie dodana do Pip-Boya po zabraniu akt. Możliwe, że zadanie stanie się dostępne dopiero po wypełnieniu innej misji detektywistycznej (np. Jak kamień w wodę).

Przeszukanie Faneuil Hall

Z holotaśmy dowiesz się o pewnym cennym złoconym pasikoniku znajdującym się na północny wschód od miasta - jego lokalizacja zostanie zaznaczona na mapie. Jest to budynek Faneuil Hall, przy którym kręci się kilka supermutantów, z którymi się rozpraw przed wejściem do środka.

Wewnątrz czeka na ciebie duża grupa supermutantów. Możesz walczyć z nimi samemu lub włamać się do terminala z prawej i aktywować w ten sposób roboty, które pomogą ci w walce (obrazek powyżej). Po oczyszczeniu parteru udaj się na piętro po schodach lub wjeżdżając windą. Uważaj, ponieważ natkniesz się tu na jeszcze więcej supermutantów, więc bądź przygotowany na ciężką walkę.

Po oczyszczeniu terenu kieruj się schodami na górę. Przy ostatnich schodach uważaj, ponieważ jest na nich zainstalowana pułapka, którą rozbrój. Następnie wejdź wyżej i przejdź przez drewniane drzwi.

Uważaj, bo trafisz tu na kolejnego przeciwnika - wytrzymałego supermutanta mięśniaka. Zabij go, ale zanim ruszysz dalej warto jeszcze spojrzeć na stolik z prawej, gdzie znajdziesz magazyn „Żyj i kochaj". Rusz przed siebie, a w pomieszczeniu z kufrem wejdź na dach po drabinie z lewej.

Skieruj się w lewo i podążaj przed siebie mijając po drodze ciało Marty'ego. Kontynuuj, aż dotrzesz do drąga ze złoconym pasikonikiem (obrazek powyżej). Podnieś go, a potem w Pip-Boyu przeczytaj dokument o nazwie „Jedzenie dla pasikonika".

Odnalezienie skarbu

W ten sposób poznasz tajemnicę ukrycia skarbu. Zostanie on zaznaczony w pobliżu rzeki na północ od twojej obecnej pozycji, a konkretnie na cmentarzu. Kiedy się do niego zbliżysz odeprzyj atak ghuli, które wyjdą spod ziemi.

Po ich załatwieniu podejdź do grobu Shema Drowne'a (obrazek powyżej) i rozkop go. W ten sposób ukończysz misję. Warto jednak przeszukać trumnę, w której znajdziesz kilka sztabek złota, srebra i miedzi, czaszkę Drowne'a oraz jego miecz Shema, zadający dodatkowe obrażenia od promieniowania.

Następnie: Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Srebrny Fantom

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze