Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Wojenne łupy

Misja dla Bractwa Stali, w której zdobywamy rezonator berylowy.

Misja rozpocznie się po ukończeniu zadania „Zmysł taktyczny". Po powrocie na Prydwen i zdaniu raportu kapitanowi Kellsowi, udaj się do Ingram i porozmawiaj z nią. Dowiesz się o rezonatorze, który jest wymagany do pełnego uruchomienia robota Liberty Prime. Znajdziesz go w budynku Mass Fusion.

Atak na Mass Fusion

Masz teraz dwie możliwości - powiadomić o wszystkim Instytut lub wykonać zadanie. Pierwsza opcja spowoduje, że staniesz się dla Bractwa wrogiem i dołączysz do Instytutu (misja „Mass Fusion"). Jeśli nadal chcesz służyć Bractwu, to przygotuj sprzęt i udaj się na pokład latacza.

Po chwili wystartujecie i skierujecie się w stronę budynku Mass Fusion - na jego dachu jest sporo syntków, które zacznij ostrzeliwać z broni pokładowej (obrazek powyżej). Kiedy pilot podleci bliżej dachu zeskocz na niego i wejdź do wnętrza budynku, rozprawiając się z następnymi przeciwnikami.

Pod znalezieniu się we wnętrzu udaj się na górę po schodach z lewej i podnieś z biurka hasło oraz kartę dyrektorską. Następnie przejdź do kolejnego pomieszczenia i włam się do komputera (obrazek powyżej). Przeczytaj pierwszą wiadomość, z której dowiesz się o lokacji rezonatora. Opuść pokój, wejdź do windy i zjedź nią na dół.

W trakcie jazdy musisz odpierać ataki ostrzeliwujących cię syntków. W pewnej chwili zostanie odcięte zasilanie. Aby je przywrócić wejdź na górę po fragmencie zawalonego balkonu z lewej, a potem przejdź do sąsiedniej lokacji. Z lewej jest panel włączający zasilanie, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować jazdę windą. Inna możliwość zejścia na dół, to włamanie się do drzwi z lewej (trudny zamek) i zeskoczenie na dół przez dziurę w podłodze.

Po dotarciu na dół skieruj się w lewo i zlokalizuj drugą windę, którą zjedź jeszcze niżej. Po wyjściu z windy udaj się w prawo i kontynuuj do pomieszczenia, gdzie za szybą będziesz widział reaktor. Z lewej strony jest pomieszczenia, w którym znajdziesz kombinezon ochronny (obrazek powyżej). Jeśli nie jesteś w pancerzu wspomaganym, to warto go założyć.

Zdobycie rezonatora

Na górze z lewej znajduje się bardzo trudny do złamania komputer. Jeśli uda ci się do niego wkraść, to otwórz drzwi przed sobą. W lokacji jest bojowy robot (na razie nieaktywny), którego możesz wyłączyć w razie alarmu korzystając z komputera na prawo od niego. W innym przypadku będziesz musiał stoczyć z nim walkę.

Przejdź do pokoju z lewej w kombinezonie lub pancerzu i wciśnij przycisk z lewej. Po chwili otworzą się drzwi do reaktora, gdzie panuje bardzo wysokie promieniowanie - bez odpowiedniej ochrony szybko cię zabije. Przejdź do kolejnej lokacji, wejdź na górę po schodach z prawej i wciśnij przycisk, po czym wyjmij rezonator (obrazek powyżej).

Wróć do poprzedniego pomieszczenia ponownie wciskając przycisk i, jeśli nie wyłączyłeś robota, to stań z nim do walki (najpierw załatw laser na suficie). Przede wszystkim pozostawaj w ciągłym ruchu, ponieważ wróg jest szybki i niebezpieczny. Najlepiej ostrzeliwać go w momencie, kiedy schładza swoje systemy. W dalszej części możesz spodziewać się kolejnych robotów bojowych, przez które będziesz musiał się przebić w drodze do windy.

Po dotarciu na górę możesz, chociaż nie jest to obowiązkowe, wesprzeć siły Bractwa w walce z syntkami. Bez względu na to czy to uczynisz czy nie, udaj się do drzwi wyjściowych, Następnie wróć na lotnisko i porozmawiaj z Ingram, co zakończy misję.

Następnie: Fallout 4 - Ad Victoriam

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze