Skip to main content

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Smutki Diamond City

Misja, w której sprzeczka małżeńska zamienia się w narkotykową intrygę z gangsterami.

Misję możesz rozpocząć po dotarciu do Oberży Kolonialnej na wyższym piętrze (na lewo od wejścia do windy prowadzącej do biura burmistrza) bazaru w Diamond City. W środku będziesz świadkiem kłótni między małżeństwem - Paulem Pembrokiem i Darcy Pembroke, do której wmiesza się barman Henry Cooke (obrazek poniżej).

Po kłótni męża z barmanem opuść lokal (żona i barman nic ci nie zdradzą), gdzie spotkasz Paula. Poprosi cię o pomoc w rozwiązaniu problemu z Henrym. Możesz teraz postąpić na kilka sposobów.

Transakcja narkotykowa

Jeśli posiadasz rozwiniętą charyzmę, to możesz zmusić go do zapłacenia ci oraz przekonać, że załatwisz sprawę z barmanem samemu. W przeciwnym razie Paul nie da się przekonać i będzie chciał iść do baru razem z tobą.

Uwaga - jeśli zostawisz sprawę własnemu biegowi, to może dojść do kolejnej bójki między mężczyznami, a jedna z nich może zakończyć się nawet śmiercią Paula.

Wróć do barmana Henry'ego i rozpocznij z nim rozmowę. Jeśli będziesz postępował dyplomatycznie, to wyjawi ci, że współpracuje z dilerem (Nelsonem Latimerem). Jeżeli sprawa zakończy się walką, to rozpraw się z barmanem i przeszukaj ciało, przy którym znajdziesz informacje o wspomnianym wyżej dilerze.

Kolejny cel to udanie się na miejsce spotkania, gdzie ma dojść do transakcji. Może ci towarzyszyć Henry, Paul, obydwaj lub żaden z nich. Transakcja odbędzie się na północ od Diamond City w pobliżu Back Street Apparel.

Skieruj się na miejsce i podejdź do Latimera oraz stojących naprzeciwko niego ghuli (obrazek powyżej). Bez względu na przebieg rozmowy z Nelsonem zakończy się ona strzelaniną. Rozpraw się ze wszystkimi - finalnie na placu boju pozostanie tylko Trish. Przesłuchaj ją, a zdradzi ci miejsce wytwórni prochów. Możesz też się z nią rozprawić i przeszukać ciało, przy którym znajdziesz wiadomość z miejscem produkcji narkotyków.

Wytwórnia prochów Malowskiego

Możesz się teraz udać od razu do wytwórni prochów na wschodzie (przy przetwórni ryb Foru Leaf) albo odwiedzić Paula w barze Rezerwa na bazarze w Diamond City. Możesz umówić się z nim na połowę wpływów z narkotyków albo wynegocjować lepszy układ - 70 procent zatrzymać dla siebie. Następnie Paul będzie chciał od ciebie pieniędzy, które zdobyłeś od Nelsona. Możesz mu je podarować albo nie.

Po dotarciu do przetwórni ryb będziesz musiał się dostać do środka. Możesz to uczynić na trzy sposoby - wchodząc na górę budynku i włamując się do bardzo dobrze zabezpieczonego terminala (jeśli posiadasz odpowiednio rozwinięte zdolności hakerskie), wpisując hasło, które zdradziła ci Trish (jeśli nie zabiłeś jej, zanim to uczyniła) albo rozwiązując małą zagadkę z pułapkami laserowymi (obrazek powyżej).

Aby uporać się z ostatnim celem musisz rozbroić (przechodząc przez lasery) pięć pułapek laserowych w odpowiedniej kolejności, zaprezentowanej na kartce, którą mogłeś znaleźć przy Trish (obrazek powyżej). A zatem najpierw musisz rozbroić pułapkę na prawo od ciężarówki, następnie tą z prawej strony budynku, potem tę przy drzwiach budynku z lewej. Czwarta znajduje się przy kabinie ciężarówki, a piąta na schodach prowadzących na górę wytwórni ryb.

To właśnie przy ostatniej pułapce jest tajne przejście do wytwórni prochów Marowskiego, które aktywujesz w ten czy inny sposób. Po dotarciu do środka misja zakończy się.


Po wykonaniu zadania będziesz mógł jeszcze spotkać związane z nim osoby i wpłynąć na ich losy.

Latimer

Po około 24 godzinach od czasu transakcji Latimera z Trish, spotkaj się z ojcem Latimera, Malcolmem, czekającym w kawiarni naprzeciwko baru Cooka. W trakcie rozmowy zdecyduj czy podejmiesz się próby zabicia Marowskiego, Paula (o ile jeszcze żyje) czy też dyplomatycznie odmówisz (zbiry Latimera mogą cię atakować) albo się na niego wydrzesz lub go zabijesz.

Marowski

Jeśli podczas misji przeżył Nelson lub Trish, to po około 24 godzinach odezwie się do ciebie Marowski, który powie, że chce rozmawiać w hotelu Rexford w Dobrym Sąsiedztwie. Możesz zignorować wiadomość narażając się na ataki jego gangsterów albo się z nim spotkać. W trakcie rozmowy zażąda od ciebie 2000 kapsli zadośćuczynienia za zdewastowanie jego wytwórni prochów. Możesz zapłacić mu całą sumę lub połowę (wymagana charyzma), poprosić o tydzień na spłatę (po tym czasie będą atakować cię jego ludzie), odmówić (będziesz atakowany przez jego zbirów) albo pokazać zdjęcie otrzymane od Darcy, co zapoczątkuje kolejne zadanie dodatkowe.

Zdjęcie od Darcy otrzymasz tylko w przypadku, jeśli kilka dni po zakończeniu misji zgodzisz się z nią porozmawiać i pomóc w sprawie odwiedzając wymienione przez nią osoby. Jeśli okażesz się niemiły, to Darcy zerwie z tobą kontakt.

Collete

Córka barmana Henry'ego może pojawić się w mieście kilka dni po zakończeniu misji i wypytywać o całą sytuację. W zależności od twoich zdolności przekonywania, a także osób, które przeżyły całe zadanie, będziesz zmuszony do zabicia dziewczyny (jeśli uzna, że ty stoisz za śmiercią jej ojca) albo przekonania jej, że nic nie wiesz lub do oczyszczenia się w jej oczach ze wszystkich zarzutów. Jeśli ci się to uda, to Collete odejdzie z miasta. Jeżeli będzie miała podejrzenia, to możesz się spodziewać, że z czasem zaatakuje którąś z twoich osad.

Następnie: Fallout 4 - Krypta 81

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Zobacz także