Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Sanktuarium

Misja poboczna, w której rozbudowujemy i wzmacniamy naszą pierwszą osadę.

Zadanie możesz rozpocząć po dotarciu do Sanktuarium w ramach misji głównej o nazwie „Gdy wzywa wolność". Po zakończeniu rozmowy z Prestonem podejdź do Sturgesa i wypytaj o możliwość udzielenia mu pomocy. Mężczyzna powie ci, że cały zespół jest wykończony i przydałoby się w końcu stworzyć miejsce, w którym mogliby normalnie funkcjonować.

Rozbudowa osady

Pierwszym celem będzie stworzenie dla ocalałych łóżek, gdzie mogliby się wyspać. Aby to uczynić wyjdź na dwór i spójrz na warsztat z lewej strony. Wejdź z nim w interakcję, po czym wybierz zakładkę meble, a następnie łóżka. Jeśli posiadasz odpowiednią ilość materiałów, to zbuduj je (jeśli nie, to pochodź po dzielnicy i porozglądaj się za obiektami, które możesz przerobić na surowce są to np. wraki aut czy skrzynki pocztowe.

Następnie zaznacz jedno z łóżek, wejdź do domu i wybierz miejsce, gdzie ma ono stać (obrazek powyżej). Pamiętaj, że możesz je obracać i dopasowywać do tego, żeby zmieściło się w wybranym miejscu. Twoim celem jest postawienie pięciu łóżek lub nieco tańszych materacy. Kiedy skończysz idź porozmawiaj ze Sturgesem.

Kolejnym celem będzie zdobycie wody. W tym celu przejdź do warsztatu i z menu budowy wybierz zakładkę „Zasoby" i „Woda", a potem „Pompa wodna". Jeśli nie posiadasz odpowiednich surowców, na przykład betonu, to poszukaj zawalonych budynków. Dzięki nim możesz szybko wzbogacić się o sporą liczbę surowców.

Po stworzeniu odpowiedniej ilości pomp wodnych (obrazek powyżej) ponownie porozmawiaj ze Sturgesem. Tym razem będziesz musiał zapewnić osadnikom żywność. W tym celu posadź w ziemi różnego rodzaju rośliny - ich listę znajdziesz w zakładce „Zasoby", „Żywność". Po zasadzeniu rośliny podejdź do któregoś z osadników i wydaj mu rozkaz, aby zaczął zbierać żywność - po opcji wydania rozkazu wskaż mu po prosty rośliny, którymi ma się zająć.

Uwaga - gdybyś miał problemy ze znalezieniem nasion warzyw i owoców, to poszukaj trochę w otwartym świecie. Spore pole z uprawami jest między innymi u osadnika na Skarpie Tenpines na północny wschód od Sanktuarium. Docierasz do niego w ramach zadania dodatkowego o nazwie "Pierwszy krok".

Po uporaniu się z zapasami żywności Sturges poprosi cię o ufortyfikowanie Sanktuarium. W tym celu wybierz z menu budowy „Umocnienia", a następnie wybuduj posterunek strażniczy lub wieżyczkę obronną. W pierwszym przypadku musisz wysłać do niego osobę pełniącą rolę wartownika, w drugim wymagane są części elektroniczne. Kiedy ufortyfikujesz chociaż trochę ośrodek ponownie porozmawiaj ze Sturgesem. W ten sposób ukończysz misję.

Następnie: Fallout 4 - Pierwszy krok

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze