Skip to main content

Fallout 4 - rozkładanie przedmiotów, przetwarzanie

Jak pozbyć się śmieci i rozkładać znalezione przedmioty na części.

Zbieranie różnorakich przedmiotów w Fallout 4 pozwoli ci na późniejsze ich rozkładanie na części pierwsze, by pozyskać cenne materiały rzemieślnicze. W tym miejscu wyjaśniamy, jak przetwarzać śmieci i pozyskiwać materiały.

Tworząc przedmioty i modyfikacje potrzebujesz materiałów. Dla twojej wygody gra umożliwia automatyczne rozkładanie śmieci z twojego ekwipunku na potrzebne komponenty. Jeśli korzystasz ze stanowiska w świecie, uwzględniane są jedynie przedmioty z twojego ekwipunku, zaś w osadach także obiekty znajdujące się w schowkach.

Będąc w osadzie, wszelkie surowce przechowywane są w Warsztacie, który służy zarówno do rozbudowy osady jak i do rozkładania przedmiotów. Wchodząc w tryb budowy możesz niszczyć obiekty znajdujące się w osadzie, jak choćby meble, by pozyskać sporo złomu wszelkiego rodzaju.

W ten sam sposób możesz przetwarzać przedmioty upuszczone z inwentarza, aby od razu pozyskać z nich materiały. W ten sposób będziesz miał lepszą kontrolę nad posiadanymi komponentami. Od licznych handlarzy możesz też zakupić duże ilości surowych materiałów, które wykorzystasz w craftingu i rozbudowie bazy.

Jeśli zamierzasz poświęcić sporo czasu na rzemiosło, warto zaopatrzyć się w profit Złomiarz. Pozwala on rozmontowywać nie tylko aluminiowe puszki czy budziki, ale także posiadane modyfikacje, znalezione bronie i pancerze. Jest to świetna metoda pozyskiwania rzadkich materiałów.

Warto dodać, że posiadanie Placówki zbierackiej (po przydzieleniu do niej mieszkańca osady) będziesz codziennie otrzymywał niewielką ilość losowych komponentów.

Spis treści: Fallout 4 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fallout 4 - rzemiosło i wytwarzanie, warsztaty, profity

Read this next