Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4: Czasopisma - Magazyn ślusarski, Poradnik przetrwania na pustkowiach, Niezwyciężeni

Zobacz, gdzie znaleźć czasopisma podnoszące statystyki głównego bohatera.

Poniżej znajdują się lokalizacje czasopism, które można znaleźć w trakcie eksploracji postunklearnego świata w Fallout 4. Warto rozglądać się za tymi sekretami, ponieważ dzięki nim otrzymujemy dostęp do sporej ilości bonusów - od możliwości wzmocnienia i rozwinięcia bohatera, poprzez zmianę jego wyglądu, kończąc na nowych elementach, jakie możemy postawić w naszych osadach.


Magazyn ślusarski

Czasopismo, dzięki któremu otwieranie zamków staje się prostsze niż normalnie. Na terenie Wspólnoty znajduje się 5 tego rodzaju magazynów.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - Stacja Malden Center - na najniższym poziomie metra w lokacji, gdzie znajduje się elitarny przeciwnik Helter Skelter. Zlokalizuj czerwony, zardzewiały wagon. W środku natkniesz się na magazyn.
 • #2 - Turbina Poseidon Energy nr 18-F - czasopismo leży na półce obok czerwonej skrzynki, w jednym z pomieszczeń.
 • #3 - Kanały Fens - do kanałów dostaniesz się w pobliżu Diamond City. Po dotarciu na miejsce rozpraw się z ghulami, w tym jednym świecącym i zlokalizuj magazyn z sejfem. Czasopismo leży na lewo od niego.
 • #4 - East City Downs - magazyn znajdziesz na piętrze drewnianego budynku, w którym spotkasz mocarnego przeciwnika - Eagera Earniego. Czasopismo leży na stoliku w pokoju. Aby dostać się na piętro skorzystaj z lokalnych, drewnianych kładek znajdujących się między budynkami.
 • #5 - Stacja West Roxbury - po zejściu do stacji zacznij korzystać z przełączników, aby przesuwać wagony. Twoim celem jest dotarcie do lokacji na północnym wschodzie, gdzie przy trzech dużych maszynach znajdziesz czasopismo.

Poradnik przetrwania na pustkowiach

Czasopisma zapewniające głównemu bohaterowi różnego rodzaju profity. Niektóre z nich mogą być związane z osadami (np. odblokowanie nowych dekoracji), a inne ze zdolnościami głównego bohatera (np. szybsze pływanie). W sumie do odblokowania jest 9 magazynów tego typu.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - Chata leśniczego - na stoliku wewnątrz budynku. W walce wręcz zadawane bohaterowi obrażenia są zmniejszone o 5 procent.
 • #2 - Chata Gorskiego - w piwnicy domku, gdzie spotkasz ghula. Magazyn dodaje znacznik Diamond City na mapie świata.
 • #3 - Słoneczna Wspólnota - czasopismo leży wewnątrz chatki. Jest na podłodze tuż obok skrzyni. Przy zabitych zwierzętach odnajdujesz więcej pożywienia.
 • #4 - Przesmyk w zapadlisku - po dotarciu do zapadliska wskocz w wir wodny, który przeniesie cię do jaskini (uważaj przy wskakiwaniu, ponieważ w pobliżu przebywa Szpon śmierci). Po znalezieniu się w środku podnieś czasopismo z pudła z lewej. Dzięki niemu będziesz o 25 procent szybciej pływał.
 • #5 - Lynn Woods - znajdziesz go w szałasie w lesie. Dodaje nowe dekoracje do stawiania w osadach.
 • #6 - Dom w kraterze - znajdziesz go pod jednym z domków w kraterze. Dzięki niemu otrzymujesz o 5 procent mniejsze obrażenia, które zadają ci insekty.
 • #7 - Towarzystwo oceanologiczne Nathant - znajdziesz go nieopodal telewizora na parterze niebieskiego budynku. Dzięki magazynowi możesz uzyskiwać 10-procentowe rabaty na żywność i napoje w trakcie zakupów u handlarzy.
 • #8 - Wrak USS Riptide - znajdziesz go na pokładzie łodzi przy moście. Leży na stoliku z lampą. Magazyn sprawia, że konsumpcja warzyw i owoców daje dodatkowe 50 procent regeneracji zdrowia.
 • #9 - Przystań Erget Tours - na ladzie stołówki, do której dotrzesz przechodząc po molo. Magazyn zapewnia 50 procent leczenia w trakcie korzystania z napromieniowanej lub sproszkowanej żywności.

Magazyn Niezwyciężeni

Czasopismo, po przeczytaniu którego o jeden procent wzrasta szansa na uniknięcie ataku przeciwnika. Na terenie Wspólnoty znajdziesz 5 numerów magazynu.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

 • #1 - Hubris Comics - czasopismo leży na ladzie w pobliżu wejścia do sklepu.
 • #2 - Technikum D.B. - w podziemiach budynku, w północno-wschodniej części piwnic. Czasopismo jest na stoliku przy drewnianym regale.
 • #3 - Posiadłość Westingów - magazyn leży na podłodze obok materaca w chatce.
 • #4 - Liceum Shaw - czasopismo znajduje się w ulokowanym na północy warsztacie. Aby się do niego dostać musisz włamać się do prostego zamku.
 • #5 - Szkoła hrabstwa Suffolk - magazyn leży na biurku znajdującym się na piętrze obok drzwi zamkniętych na łańcuch, naprzeciwko schodów.

Następnie: Fallout 4: Czasopisma - Haker absolutny, Zabawa z RobCo, Hotrodowiec

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze