Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Początek długiej drogi

Misja związana z jednym z towarzyszy - McCreadym.

Misja ta staje się dostępna po dołączeniu MacCready'ego (obrazek poniżej) do drużyny i nawiązaniu z nim dobrych kontaktów. Postać tę znajdziesz w barze Trzecia Szyna w lokacji Dobre Sąsiedztwo, w trakcie kłótni z kilkoma strzelcami. Będzie mógł do ciebie dołączyć, jeśli zapłacisz mu 250 kapsli (200, jeśli masz rozwiniętą charyzmę i uda ci się go przekonać, żeby zszedł z ceny).

Aby polepszyć stosunki z MacCreadym musisz przede wszystkim zachowywać się, jak najemnik, a zatem podwyższać stawki za wykonywanie zadań czy też grożąc swoim rozmówcom. Ponadto stosunki z kompanem możesz polepszyć dokonując kradzieży.

Wyeliminowanie strzelców

Po zdobyciu jego zaufania będzie chciał z tobą porozmawiać i opowiedzieć ci historię o problemach ze strzelcami. Zapyta cię wtedy czy nie chciałbyś mu pomóc w uporaniu się z kłopotami z przeszłości. Jeśli chcesz udzielić mu wsparcia, to udaj się na skrzyżowanie Mass Pike w zachodniej części Wspólnoty.

Po dotarciu na miejsce skieruj się na szczyt zniszczonego fragmentu autostrady, gdzie natkniesz się na oddział strzelców. Aby dostać się na górę, do bazy przeciwników, skorzystaj z żółtej windy stojącej przy jednym z budynków na dole (obrazek powyżej). Wyeliminuj zwykłych żołnierzy, a potem rozpraw się z dwoma głównymi rywalami - Barnsem i Winlockiem.

Zdobycie lekarstwa

Kiedy skończysz wróć do McCreadego - ten w podzięce odda ci kapsle, które dałeś mu przy werbunku. Dalsza część misji stanie się dostępna po tym, jak towarzysz nabierze do ciebie większej dozy zaufania (kradzieże, grożenie osobom itd.). Wtedy powie ci o swoim chorym synu, który potrzebuje lekarstwa.

Po wysłuchaniu historii skieruj się do Laboratorium Med-Teku. Wejdź do budynku i zacznij oczyszczać kolejne lokacje z przeciwników (obrazek powyżej), którymi będą głównie ghule. Kieruj się na coraz wyższe piętra placówki, aż dotrzesz do lokacji z terminalem, do której hasło pod ci twój kompan. Wyłącz systemy bezpieczeństwa, po czym wróć na parter i skorzystaj z drugiego terminalu, aby otworzyć śluzy.

Przejdź przez nie i zjedź na dół windą, gdzie rozpraw się z kolejną partią ghuli. Kiedy skończysz podnieś leżące na stole lekarstwo i opuść budynek, po czym udaj się z nim do Daisy przebywającej na prawo od wejścia do Dobrego Sąsiedztwa.

Następnie: Fallout 4 - Aktywuj wieżyczki Barneya

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze