Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Jak kamień w wodę

Misja, w której prowadzimy śledztwo w sprawie zaginionej osoby.

Misja pojawi się w dzienniku po dotarciu do biura detektywistycznego Nicka Valentine'a, którego i tak spotkasz podczas jednej z misji w kampanii fabularnej. Po odwiedzeniu biura w Pip-Boyu pojawi się informacja, abyś przejrzał dokumenty znajdujące się w agencji i zajął się sprawami.

Wejście do domu Sterlinga

Podejdź do biurka i podnieś leżące na biurku akta sprawy Earla Sterlinga. Dowiesz się z nich, że był to pracownik baru Rezerwa, należącego do braci Bobrow, który nieoczekiwanie zniknął. Prawdopodobnie został porwany, co w Diamond City zdarza się dość często. Pierwszym krokiem będzie dotarcie do domu Earla i rozejrzenie się po nim.

Do środka możesz się dostać po prostu otwierając zamek wytrychem (łatwy poziom otwarcia). Druga możliwość to zdobycie klucza. W tym celu udaj się do baru Rezerwa i porozmawiaj z Wadimem - po chwili barman sam wyda ci poszukiwany przedmiot. Wejdź do środka i przyjrzyj się dokumentowi związanemu z operacją (obrazek powyżej), który leży na lewo od kanapy.

Zbadanie centrum megachirurgii

Skieruj się na bazar w Diamond City i zlokalizuj doktora Suna. Być może rozmawiałeś z nim już wcześniej i otrzymałeś od niego namiary na doktora Crockera, który w pobliskim centrum megachirurgii mógł zmienić wygląd twojej twarzy za 100 kapsli.

Bez względu na wcześniejszą znajomość zwróć uwagę na klapę (obrazek powyżej) za Sunem, przy której są ślady krwi. Możesz się do niej dostać na dwa sposoby - otwierając średniej trudności zamek (uważaj, żeby nie zauważył cię Sun, możesz w tym celu poczekać na przykład do nocy) albo kradnąc klucz doktorowi Sunowi.

Po zejściu na dół odkryjesz makabaryczną zbrodnię Crockera, z którym zacznij rozmawiać o Earlu Sterlingu. Możesz teraz postąpić na kilka sposobów. Rozpocząć walkę i zabić doktora - kiedy go zabijesz na dół zejdzie Sun, który nie wiedział o praktykach szefa. Powie ci, abyś wyszedł z piwnicy. Podobnie będzie jeśli powiesz doktorowi, że dasz mu szansę (odpowiednio rozwinięta charyzma). W tym przypadku Crocker popełni samobójstwo, a sytuacja z Sunem się powtórzy.

Trzecia opcja, to aresztowanie doktora (również wymaga rozwiniętej charyzmy). Przynajmniej w teorii, ponieważ kiedy dotrze do niego, co się stało, to również popełni samobójstwo, a po chwili pojawi się Sun.

Zanim pomocnik wejdzie do piwnicy możesz przeszukać ciało doktora oraz Earla, przy których znajdziesz klucze do ich domów. Następnie wróć do agencji i złóż raport Ellie, co zakończy sprawę.

Następnie: Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Złocony pasikonik

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze