Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Klejnot wspólnoty

Misja głównej, w której poszukujemy osoby mogącej pomóc nam w odnalezieniu syna.

Zadanie włączy się automatycznie w trakcie wykonywania innej misji głównej o nazwie „Gdy wzywa wolność". Pojawi się ono w dzienniku po oczyszczeniu miasta z bandytów i potwora (Szpona Śmierci) w trakcie rozmowy z Prestonem (Mapa #1).

Możesz także otworzyć mapę w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

Twoim celem będzie dotarcie do Diamond City (Mapa #2) na południowy wschód od Sanktuarium. Przejdź przez most i wrak USS Riptide i wkrocz do miasta. W trakcie zbliżania się do celu usłyszysz odgłosy strzelaniny.

Spotkanie z Piper i burmistrzem McDonoughem

Za rogiem z prawej zobaczysz, jak oddziały obrony miasta walczą ze zmutowanymi ogarami oraz supermutantami. Jeśli czujesz się na siłach, to możesz wesprzeć tych pierwszych w potyczce. W innym przypadku lepiej będzie ominąć walczących i ruszyć przed siebie. Na końcu drogi omiń bramę i wejdź na plac.

Skieruj się w lewo, gdzie zobaczysz kobietę o imieniu Piper rozmawiającą przez domofon (obrazek powyżej). Podejdź do niej i przysłuchaj się rozmowie. Po chwili dziewczyna oszuka człowieka po drugiej stronie, który otworzy wielką stalową bramę. Wejdź wtedy z Piper do środka, gdzie spotkasz wściekłego burmistrza McDonougha.

Przysłuchaj się rozmowie nowo poznanej dwójki, po czym weź w niej udział. Jeśli posiadasz odpowiednio rozwiniętą charyzmę, to będziesz od razu mógł się od burmistrza dowiedzieć, kto może pomóc ci w odszukaniu syna. Chodzi o Nicka Valentine'a. W innym przypadku będziesz musiał poszukać pomocy na własną rękę.

Zwiedzanie Diamond City

Bez względu na to czy wydobyłeś informację od burmistrza od razu czy też nie udało ci się tego uczynić, to w tym momencie w dzienniku pojawi się nowa misja - „Historia stulecia". Warto teraz nieco rozejrzeć się po nowej miejscówce.

Spotkasz tu kilka postaci, z którymi możesz porozmawiać:

  • Danny Sullivan - strażnik na prawo od wejścia którego Piper oszukała, żeby otworzył bramę. Jeśli powiesz mu o karawanie (rozwinięta charyzma), to zdobędziesz 50 kapsli.
  • Nat - dziewczynka, którą spotkasz przy wejściu do miasta. Zajmuje się drukowaniem lokalnej gazety. Siostra Piper.
  • John - lokalny fryzjer, który za pieniądze może zmienić ci fryzurę.
  • Moe - handlarz oraz zleceniodawca misji „Zagrywka na lewe pole".
  • Doktor Sun - możesz się u niego wyleczyć oraz podjąć się zadania związanego z doktorem Crockerem.
  • Takahashi - robot kucharz, u którego możesz kupić posiłki.
  • Arturo Rodriguez - handlarz bronią.
  • Myrna - handlarka, która jak sama mówi ma na stanie „mydło i powidło" - trzeba przyznać jej rację.
  • Solomon - handluje lekami, prochami i może zlecić ci zadanie związane ze zmutowanym kwiatem paproci (możesz się z nim potargować o nie od 100 kapsli do 200, w zależności od poziomu charyzmy).
  • Polly - handluje mięsem.

Odwiedziny detektywa Valentine'a

Po zapoznaniu się nieco z bazarem, omiń go i zlokalizuj wąską uliczkę, w której znajdziesz neon z nazwą „Valentine Agency Detective" (obrazek poniżej). Skręć przy nim w lewo i wejdź do Agencji Detektywistycznej Valentine'a.

Po wejściu do środka w dzienniku pojawi się nowe zadanie - „Droga do wolności". Przed sobą zobaczysz natomiast kobietę nazywającą się Ellie Perkins. Zacznij z nią rozmawiać, a dowiesz się, że detektyw prowadził pewną ciemną sprawę, w trakcie której zaginął. Jeśli posiadasz odpowiednio rozwiniętą charyzmę, to możesz podczas rozmowy zyskać nieco punktów doświadczenia oraz wyłudzić od kobiety pieniądze (w zależności od rozwoju tej cechy - od 125 do 200 kapsli).

Ellie powie ci, że detektyw zaginął podczas prowadzenia sprawy związanej z pewnym ciemnym typem - Chudym Malonem. Po tym, jak zaoferujesz jej swoją pomoc misja zakończy się. W dzienniku pojawi się też nowa - Detektyw o stalowym sercu.

Następnie: Fallout 4 - Detektyw o stalowym sercu

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze