Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Na skraju wojny

Misja dla Trasy, w której zdobywamy latający pojazd Bractwa Stali.

Misja uruchomi się automatycznie po zakończeniu zadania „Skryci, tajni i podziemni". Praktycznie od razu po rozmowie z Desdemoną sztab zostanie zaatakowany przez silny oddział Bractwa Stali.

Odparcie ataku Bractwa

Pewnym plusem jest fakt, że przeciwnicy będą wchodzić do środka przez wąski tunel (obrazek poniżej).

Jeśli zatem chcesz ich szybko wyeliminować, to możesz przed rozmową z przywódczynią Trasy zaminować przejście, a potem obrzucić wrogów granatami, co powinno mocno przerzedzić ich szeregi.

Nie lekceważ jednak oddziału Bractwa, ponieważ znajdzie się w nim przynajmniej jeden rycerz we wspomaganym pancerzu, dzierżący ciężki karabin maszynowy.

Po odparciu ataku porozmawiaj z Desdemoną, która powie ci, abyś wspomógł Glorię w odparciu Bractwa z kościoła. Wyjdź ze sztabu i rusz przed siebie. Po chwili natkniesz się na Glorię, która umrze na twoich oczach. Możesz wziąć zostawione po niej działko obrotowe i pancerz Trasy. Przy zwłokach pokonanego rycerza natkniesz się z kolei na części pancerza wspomaganego.

Warto szybko się dozbroić, ponieważ po chwili żołnierze Bractwa wysadzą w powietrze pobliską ścianę i rozpoczną szturm (obrazek powyżej). Korzystaj z osłon i ostrzeliwuj ich najmocniejszymi broniami.

Po przedarciu się do głównej części kościoła wybij w niej wszystkich nieprzyjaciół. Kiedy uporasz się z ostatnim przeciwnikiem porozmawiaj z Desdemoną, która powie ci o ataku na latającą fortecę Bractwa - statek Prydwen.

Zdobycie latacza

Po zakończeniu dialogu opuść kościół i skieruj się na posterunek policyjny w Cambridge, leżący na północny zachód od twojej pozycji. Desdemona powie ci, że na jego dachu często pojawia się latacz Bractwa, bez którego szturm na Prydwen nie będzie możliwy. Skieruj się w pobliże posterunku, gdzie czeka na ciebie Tom. Porozmawiaj z nim i wyrusz w stronę posterunku.

Na miejscu natkniesz się na oddział Bractwa (obrazek powyżej), którego się pozbądź. Po oczyszczeniu przedpola wejdź przez główne drzwi na komisariat. W środku spotkasz kolejną grupę rywali, z którymi także się rozpraw. Po oczyszczeniu budynku porozmawiaj z Tomem, który opowie ci o swoim planie i da ci ładunki wybuchowe.

Wejdź po schodach na dach posterunku, po czym oczyść lotnisko z wrogich żołnierzy. Kiedy skończysz wejdź na pokład latacza i zasiądź za sterami pokładowego działka. Poczekaj chwilę, aż Tom upora się ze sterami.

W międzyczasie na niebie pojawi się inny latacz Bractwa, który zacznie zrzucać na dół rycerzy - eliminuj ich szybko (obrazek powyżej). Po odparciu ataku porozmawiaj z Deaconem, co zakończy misję.

Następnie: Fallout 4 - Operacja Czerwony Blask

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tagi
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze