Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje główne, zadania, rozgrywka i wszystkie sekrety.

Witajcie! Przed wami poradnik do Hogwarts Legacy (pol. Dziedzictwo Hogwartu), a więc gry w uniwersum Harry'ego Pottera, ale w czasach poprzedzających postacie znane z powieści i filmów.

W naszym obszernym przewodniku znajdziecie kompletny opis przejścia, zadania poboczne, ilustracje ze znajdźkami i wiele więcej.

Życzymy przyjemnej lektury i pełnej magii przygody w Hogwarts Legacy!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Porady i rozgrywka

Wskazówki związane z początkiem przygody i podstawami eksploracji. Pomogą ci odkryć wszystkie tajemnice magicznej szkoły i otwartego świata.

Podstawy:

Walka i skradanie:

Postać i jej rozwój:

Alchemia i zielarstwo:


Świat gry

Świat gry jest przepełniony ciekawymi lokacjami oraz obiektami, na które trzeba znaleźć sposób, wykorzystując między innymi różne zaklęcia. Zadanie często nie jest łatwe, więc nasz przewodnik przychodzi z pomocą.


Misje główne - opis przejścia

W tej sekcji znajdziesz kompletny opis przejścia gry, a więc wszystkich zadań fabularnych. Zagadki w głównych misjach bywają trudne, a gra często nie prowadzi za rękę.


Zadania od profesorów

Dołączasz do szkoły magii nietypowo, bo dopiero w 5. roku. Aby pomóc ci nadrobić zaległości, profesorowie zlecają ci specjalne wyzwania do wykonania. Dopiero po ich realizacji możesz się np. nauczyć nowych zaklęć.


Zadania poboczne

Na mapie znajdziesz sporo osób, które potrzebują twojej pomocy - i dotyczy to nie tylko szkoły, ale też obszernego terenu poza nią. Poniżej wszystkie tego typu misje.


Relacje

Z kilkoma uczniami możesz zaprzyjaźnić się nieco bardziej, przeżywając z nimi różne emocjonujące przygody. Takie misje nazywają się zadaniami relacji, a w tej sekcji znajdziesz ich opis.


Znajdźki i sekrety

W tym dziale zamieściliśmy wszystkie informacje o znajdźkach i sekretach. Na poszczególnych stronach wskazaliśmy dokładne położenie wszystkich przedmiotów, które warto zebrać.

[Wkrótce aktualizacja.]


Pytania i odpowiedzi

Być może są jeszcze zagadnienia, w których moglibyśmy ci pomóc. Poniżej znajdziesz pytania, które mogą pojawić się przed rozgrywką, a także szybkie odpowiedzi, które rozwieją wątpliwości.


Interfejs i wskazówki

Intefejs gry nie jest zbyt skomplikowany i przypomina inne RPG akcji. Prześledźmy jednak ikony, które zazwyczaj widać na ekranie.

  1. Cel śledzonego zadania. Przytrzymaj strzałkę w górę na kontrolerze, by zobaczyć nazwę zadania i więcej informacji
  2. Minimapa i ciekawe miejsca w okolicy
  3. Ikona zakazu lotu. Pojawia się, kiedy w okolcy nie możesz wezwać miotły i wierzchowca
  4. Wybrany wspomagacz i ich liczba w ekwipunku
  5. Wskaźnik Starożytnej Magii. Musisz mieć wypełniony przynajmniej jeden pasek, by móc użyć ataku specjalnego
  6. Pasek życia i liczba eliksirów leczących w ekwipunku
  7. Revelio i zarządzanie menu czarów - odpowiednio strzałka w lewo i prawo na kontrolerze. To tylko podpowiedzi odnośnie sterowania, ale są zawsze widoczne na ekranie.
  8. Menu czarów podręcznych
  9. Wskaźnik celu śledzonego zadania

Najlepsze porady i wskazówki

- Revelio to jedno z najprzytdatniejszych zaklęć w grze. Korzystaj z niego często, by odkrywać sekrety wokół.

- Revelio warto też jak najszybciej ulepszyć w menu Talentów, by pokrywało większy obszar.

- Zawsze miej pod ręką żółty, fioletowy i czerwony czar, by używać ich do przełamywania tarcz przeciwników. Występują one właśnie w tych kolorach.

- Powstrzymaj się od używania szybkiej podróży w pierwszych kilkunastu godzinach gry. Dzięki temu odkryjesz mnóstwo ciekawych miejsc i przedmiotów.

- Nie podoba ci się jakiś element ubioru, ale ma dobre statystyki? Skorzystaj z funkcji Zmień wygląd, by przypisać mu wygląd innego przedmiotu lub „zdjąć go” z postaci.

- Możesz spokojnie sprzedawać przedmioty, które mają niższe współczynniki obrony lub ofensywy niż te posiadane przez ciebie. Ich wygląd zostanie zachowany w katalogu i będziesz się mógł na niego przełączać za pomocą funkcji Zmień wygląd.

- Nie musisz przypisywać Wingardium Leviosa do szybkiego menu - wystarczy że będziesz miał pod ręką Accio. Gdy przyciągniesz za jego pomocą przedmiot odpowiednio blisko, Accio automatycznie zamienia się w Wingardium Leviosa.

- Wykupienie dodatkowych zestawów zaklęć w menu Talentów pozwala ci mieć więcej niż 4 zaklęcia pod ręką.

- Skradanie to zdecydowanie łatwiejszy sposób poradzenia sobie z przeciwnikami niż walka.

- Po zerwaniu zasadzonego w doniczce zioła, nie musisz go sadzić jeszcze raz - stanie się to automatycznie.

- Posążki demimoza można zbierać tylko w nocy.

- W Cap-sakwę możesz łapać tylko magiczne zwierzęta, a nie te zwykłe, jak np. koty.

- Widzisz stertę kości? Najpewniej możesz z nich ułożyć most lub odblokować jakieś drzwi, używając Accio/Wingardium Leviosa.

- Zawsze przytrzymaj, a nie naciskaj przycisk obrony, kiedy wykonujesz Protego. Dzięki temu rzucisz „darmowy” czar Drętwoty.

- Nie wszystkie zagadki są dostępne do rozwiązania z podstawowymi czarami. Zdobywaj nowe zaklęcia i wracaj do starych miejsc, by spróbować na nowo.

- Niektóre zaklęcia mają podobne działanie. Przykładowo podpalenie jakiegoś przedmiotu możesz wykonać zarówno Incendio, jak i Confringo. Natomiast niektóre drzwi możesz otworzyć za pomocą Accio lub Depulso.

- Do rozwiązywania łamigłówek Merlina potrzebujesz malwy. Możesz ją kupić w sklepie Magiczna Rzepa lub zasiać jej nasiona.

- Możesz nosić maksymalnie 25 Eliksirów Wiggenowych, służących do leczenia.

- Podczas otwierania zamków przekręcaj mechanizm powoli, bo inaczej nie znajdziesz miejsca, w których masz się zatrzymać.

- W grze zmieniają się pory roku, ale kolejne pory następują dopiero po dotarciu do określonych punktów fabularnych.

- Angielski tytuł gry Hogwarts Legacy w Polsce został przetłumaczony jako Dziedzictwo Hogwartu - na naszych stronach posługujemy się częściej tym pierwszym, ale używamy również wymiennie drugiego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze