Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - czy w grze jest Quidditch

Magiczny sport czarodziejów.

W Hogwarts Legacy zwiedzamy tytułową szkołę magii i czarodziejstwa, która ma swoje własne boisko do Quidditcha, czyli ulubionego sportu czarodziejów i czarodziejek. Jednak czy można na nim zagrać?

W premierowej wersji gry - niestety nie. Jedyne, co można zrobić, to wsiąść na miotłę i przelecieć się po boisku, marząc o tym, jak przyjemnie grałoby się w Quidditcha w Hogwars Legacy.

Jeśli jednak wierzyć przeciekom, na pewnym atapie deweloperzy gry planowali dodanie do niej Quidditcha, a rozgrywka miała podobno obejmować wszystkie boiskowe pozycje - a więc ścigającego, pałkarza, obrońcę i szukającego. Z pomysłu jednak rzekomo zrezygnowano, choć nie jest jasne, z jakich przyczyn.

Fani uniwersum wierzą jednak, że jeśli gra odpowiednio się sprzeda, twórcy zdecydują się na DLC - choćby płatne - uzupełniające przygodę grywalnym Quidditchem. Trudno im bowiem uwierzyć, że deweloperzy zadali sobie tyle zachodu związanego ze stworzeniem pełnowymiarowego boiska, jeśli nie planowaliby go wykorzystać w przyszłości.

Sprawa nie jest jednak taka prosta. Nie bez powodu jedyną większą grą o czarodziejskim sporcie jest Harry Potter: Mistrzostwa świata w Quidditchu z 2003 roku. Przeniesienie dość pokręconych zasad tego sportu na ekran monitora lub telewizora w godny dzisiejszych czasów sposób to nie lada wyzwanie - być może możliwe do zrealizowania tylko w osobnej grze, przy całkowitym skupieniu sił roboczych właśnie na tej magicznej dyscyplinie.

Następnie: Hogwarts Legacy - czy w grze jest Harry Potter

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - czy jest po polsku, dubbing

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze