Skip to main content

W Hogwarts Legacy odnajdziemy celę więzienną Syriusza Blacka z Więźnia Azkabanu

W tym miejscu Syriusz czekał na pocałunek dementora pod koniec trzeciej części.

CIEKAWOSTKA | W Hogwarts Legacy znajdziemy drobne nawiązanie do końcówki trzeciej części przygód Harry’ego Pottera. Na szczycie jednej z wież Hogwartu możemy odwiedzić celę więzienną, która przetrwała dziesiątki lat w niezmienionym stanie.

Cele więzienna znajduje się na szczycie wieży, w której odnajdziemy klasę zaklęć. Aby dostać się na górę, a potem do środka celi, będziemy potrzebować zaklęcia Alohomora. Cela oraz niewielki dziedziniec przed nią wyglądają identycznie jak w filmowej trzeciej części. Pod jej koniec, Syriusz Black czekał tam na dementorów, którzy mieli wykonać egzekucję. Na szczęście dla Syriusza, z pomocą w odpowiednim czasie przybyli Harry oraz Hermiona i uratowali go przed straceniem poprzez wysadzenie drzwi.

W środku celi możemy znaleźć Stronę Przewodnika, która nieco opisuje to miejsce. Więzienie służyło zwykle jako szkolny areszt np. w sytuacji, gdy przestępca miał zostać wkrótce przetransportowany do Azkabanu. Na filmiku poniżej zobaczycie dokładnie, jak wygląda ta lokalizacja w grze.

Zobacz na YouTube

Następna ciekawostka: Sala tortur w Hogwarcie

Zobacz także