Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Skrzydło astronomiczne: znajdźki i sekrety

Skrzynie skarbów, Strony przewodnika i Posążki demimoza.

Poniżej wskazaliśmy położenie wszystkich znajdziek z lokacji Wieża Astronomiczna, która znajduje się w Hogwarcie. Jest to jeden z wielu obszarów, jakie zwiedziesz w grze Dziedzictwo Hogwartu.

WSKAZÓWKA #1: Zwróć uwagę, że część znajdziek możesz odkryć dopiero, gdy zdobędziesz możliwość otwierania zamków (zaklęcie: Alohomora).

WSKAZÓWKA #2: Posążki demimoza można odkryć tylko w nocy. Porę dnia zmienisz w menu mapy (opcja: czekaj).


Na tej stronie:


Skrzynie skarbów

Poniżej wskazujemy położenie skrzyń skarbów, których w Skrzydle Astronomicznym jest 6.


Skrzynia skarbów 1/6

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Klasa zajęć

Tuż obok płomienia Fiuu Klasa zajęć znajdują się drzwi. Aby wejść do środka, musisz rozwiązać zagadkę, ustawiając odpowiednie symbole po prawej i lewej stronie drzwi. Na poniższym obrazu przestawiliśmy rozwiązanie tej zagadki. W środku pomieszczenia odnajdziesz skrzynię skarbów.


Skrzynia skarbów 2/6

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Klasa zajęć

Gdy będziesz przy płomieniu Klasa zajęć, zejdź po schodach i wejdź do klasy Zajęcia z zaklęć (na prawo od posągu). Następnie wejdź po schodach na górę, a dotrzesz do tarasu, gdzie odnajdziesz skrzynię ze skarbem.


Skrzynia skarbów 3/6

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Klasa profesora Figa

Na lewo od płomienia fiuu Klasa profesora Figa znajduje się wejście do klasy. Wewnątrz, w rogu pomieszczenia, odnajdziesz skrzynię.


Skrzynia skarbów 4/6

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Sala Główna / Aneks biblioteki

Wejdź do Sali Głównej w Aneksie biblioteki. Na parterze, za schodami obok posągu, odnajdziesz drzwi symbolami. Ustaw symbole tak, jak na obrazku poniżej. Zwróć uwagę, że drugi symbol ustawiamy na drzwiami (dotrzesz tam schodami, które znajdują się obok posągu).


Skrzynia skarbów 5/6

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Dziedziniec transmutacji

Gdy będziesz na dziedzińcu, wejdź z powrotem do zamku. Na prawo od schodów, znajdują się drzwi (poziom 2). Wewnątrz odnajdziesz skrzynię.


Skrzynia skarbów 6/6

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Dziedziniec transmutacji

Przejdź przez drzwi za drzewem. Skręć w prawo i zejdź po schodach. Przejdź przez drzwi i znowu zejdź po schodach. Dotrzesz do korytarza. Wejdź do pomieszczenia na wprost, gdzie odnajdziesz skrzynię.


Posążki demimoza

Poniżej wskazujemy położenie Posążków demimoza, których w Skrzydle Astronomicznym jest 3.


Posążek demimoza 1/3

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Dziedziniec transmutacji

Gdy będziesz na dziedzińcu, wejdź z powrotem do do zamku. Na prawo od schodów, znajdują się drzwi (poziom 2). Wewnątrz odnajdziesz posążek.


Posążek demimoza 2/3

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Klasa profesora Figa

Na lewo od płomienia fiuu znajduje się klasa profesora Figa. Wejdź do środa. Wejdź po schodach do biura profesora, gdzie odnajdziesz posążek.


Posążek demimoza 3/3

 • Lokalizacja płomienia fiuu: Dziedziniec transmutacji

Przejdź przez drzwi za drzewem. Skręć w prawo i zejdź po schodach. Przejdź przez drzwi i znowu zejdź po schodach. Dotrzesz do korytarza. Wejdź do pomieszczenia na lewo, gdzie odnajdziesz posążek.


Strony Przewodnika

Poniżej wskazujemy położenie Stron Przewodnika, których w Skrzydle Astronomicznym znajdziemy 23.


Strona Przewodnika 1/23

 • Lokalizacja: Wieża obrony przed czarną magią

Zaczynając od płomienia fruu Wieża obrony przed czarną magią skręć w prawo i przejdź na dalszą część tego piętra. Niedaleko skrzypiec, które same grają unosząc się w powietrzu zobaczysz gablotkę ze szkieletem lelka wróżebnika. Użyj przy gablocie zaklęcia Revelio, aby odkryć Stronę Poradnika.


Strona Przewodnika 2/23

 • Lokalizacja: Klasa obrony przed czarną magią

Wróć do płomienia fruu i wejdź do klasy Obrony przed czarną magią, która jest na wprost (nad sklepieniem zawieszono wielki szkielet smoka). Na drugim końcu klasy są schodki, a na ich szczycie - kolejna strona.


Strona Przewodnika 3/23

 • Lokalizacja: Wieża obrony przed czarną magią

Wyjdź z klasy i zejdź schodami na niższe piętro. Na wprost schodów widać globus i wystawę ze szkieletem nosorożca, a na prawo od nich okienny witraż. Strona jest ukryta przy witrażu.


Strona Przewodnika 4/23

 • Lokalizacja: Cuchnący Korytarz

Cofnij się odrobinę i skręć obok Zenobii w kierunku skrzyni z okiem, a następnie wejdź w drzwi za następnym rogiem. Znajdziesz się w Cuchnącym Korytarzu. Przy ścianie po lewej ukrywa się kolejna strona.


Strona Przewodnika 5/23

 • Lokalizacja: Cuchnący Korytarz

Cofnij się do czarnego lustra przy drzwiach i użyj zaklęcia Lumos, aby zobaczyć wskazówkę. Rozwiąż zagadkę lustra, by otrzymać kolejną stronę. Motyla znajdziesz na końcu korytarza - siedzi na wielkim obrazie przedstawiającym centaura w lesie. Użyj Lumos, by zwabić motyla i zaprowadź go do lustra.


Strona Przewodnika 6/23

 • Lokalizacja: Wieża obrony przed czarną magią

Wyjdź drzwiami przy lustrze i zejdź na niższe piętro schodami obok skrzyni z okiem (niedaleko Zenobii). Na lewo od schodów zobaczysz obraz - użyj przy nim Revelio.


Strona Przewodnika 7/23

 • Lokalizacja: Wieża obrony przed czarną magią

Tuż obok obrazu są drzwi zamknięte na zamek (poz. 2). Odblokuj drzwi czarem Alohomora i wejdź do środka. Stronę znajdziesz przy szafie na końcu pokoju.


Strona Przewodnika 8/23

 • Lokalizacja: Dziedziniec Transmutacji

Wyjdź z pomieszczenia, a następnie głównymi drzwiami po prawej, by znaleźć się na dziedzińcu. Kolejną Stronę Przewodnika znajdziesz w centralnej części placy - tuż przed statuą smoka.


Strona Przewodnika 9/23

 • Lokalizacja: Dziedziniec Transmutacji

Odwróć się w tył. Masz przed sobą półotwarty korytarz. Wejdź pod zadaszenie i skręć w lewo. Znajdziesz tam statuę, na której trzeba użyć czaru Levioso, aby otrzymać następną stronę.


Strona Przewodnika 10/23

 • Lokalizacja: Zajęcia z Transmutacji

Skieruj się na południowy zachód do drzwi przy płomieniu fiuu. Znajdziesz za nimi klasą Zajęć z Transmutacji, a po lewej stronie - kolejną kartkę. Użyj Revelio, by ją zobaczyć.


Strona Przewodnika 11/23

 • Lokalizacja: Wieża obrony przed czarną magią

Wróć do Wieży obrony przed czarną magią i udaj się na wyższe piętro. Niedaleko kolejnego płomienia fruu znajdziesz czarne lustro. Motyla znajdziesz piętro wyżej. Cofnij się w stronę płomienia fruu i skręć w korytarz po lewej, a na jego końcu wejdź schodami na wyższe piętro. Przejdź przez zielony korytarz, a na jego końcu znajdziesz motyla na kolumnie przy szkielecie. Wróć z nim do lustra.


Strona Przewodnika 12/23

 • Lokalizacja: Wieża obrony przed czarną magią

W miejscu, w którym przed chwilą znaleźliśmy motyla, obróć się w lewo. Na ścianie w rogu korytarza widać zawieszoną czarę. Użyj na niej dowolnego zaklęcia zapalającego, a otrzymasz Stronę Przewodnika. Następnie przyciągnij ją do siebie czarem Accio.


Strona Przewodnika 13/23

 • Lokalizacja: Klasa Zaklęć

Cofnij się do schodów prowadzących w kierunku czarnego lustra, ale tym razem wejdź na górę. Znajdziesz się w korytarzu przy klasie Zajęć z zaklęć. Wejdź w pierwsze drzwi po lewej. Wewnątrz znajdziesz małe schody prowadzące na górę, a za nimi drzwi zamknięte na kłódkę (poz. 1). W pomieszczeniu za drzwiami wejdź na górę spiralnymi schodami.

Ostatecznie wyjdziesz na dach, gdzie znajdziesz „celę” zamkniętą na kłódkę (poz. 2). Użyj czaru Alohomora, by otworzyć drzwi, a następnie Revelio, by odkryć kolejną Stronę Przewodnika.


Strona Przewodnika 14/23

 • Lokalizacja: Klasa Zaklęć

Wróć na korytarz przed klasą i idź dalej na wprost od rzeźby i ptaków origami latających pod sufitem. Kolejna strona lata przy schodach - złap ją przy pomocy Accio.


Strona Przewodnika 15/23

 • Lokalizacja: Wieża Astronomiczna

Idź na górę schodami, przy których latała poprzednia strona. Na jednym z półpięter miniesz statuę stojącą przy samych drzwiach - użyj na niej Levioso, by zdobyć kolejną Stronę Przewodnika.


Strona Przewodnika 16/23

 • Lokalizacja: Wieża Astronomiczna

Kieruj się dalej na górę. W pewnym momencie będziesz mijać duży obraz z czterema ogrami przypominającymi Shreka - użyj przy nim Revelio.


Strona Przewodnika 17/23

 • Lokalizacja: Wieża Astronomiczna

Kieruj się dalej w górę wieży, aż trafisz na czarne lustro. Rozwiąż zagadkę. Motyl siedzi na tablicy na samym szczycie wieży obserwacyjnej - to półotwarte pomieszczenie z widokiem na okolicę i licznymi teleskopami.


Strona Przewodnika 18/23

 • Lokalizacja: Wieża Astronomiczna

Wróć do obserwatorium, w którym był motyl. Na wprost od wejścia stoi duży teleskop - użyj przy nim Revelio, by zobaczyć następną stronę.


Strona Przewodnika 19/23

 • Lokalizacja: Wieża Astronomiczna

W tym samym pomieszczeniu są schody prowadzące pod podłogę. Znajdziesz tam czarę, którą należy rozpalić dowolnym ognistym zaklęciem. W nagrodę otrzymasz następną Stronę Przewodnika.

Wkrótce aktualizacja...


Zobacz: Hogwarts Legacy - znajdźki i sekrety - kompletny spis

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze