Skip to main content

Sala tortur w Hogwarts Legacy to pomieszczenie pełne grozy. Nie każdy ją dostrzegł

W przeszłości Hogwart słynął z brutalnych metod karania uczniów.

CIEKAWOSTKA | Pomimo licznych zagrożeń w okolicach Hogwartu, sama szkoła uchodzi w oczach wielu za najbezpieczniejsze miejsce dla młodych czarodziejów. W zamku znajdziemy jednak pozostałości po mroczniejszych czasach, a jedną z nich jest przerażająca sala tortur.

Pomieszczenie z sprzętami do nękania uczniów znajdziemy na murach zamkowych, nieopodal północnego wyjścia Hogwartu. Drzwi do niego nie są zamknięte na klucz. W środku nie znajdziemy też Strony Przewodnika, która wyjaśniłaby nieco istnienie tego pokoju, ale znajdujące się tam przyrządy mówią same za siebie.

We wnętrzu odnajdziemy naprawdę makabryczne wyposażenie, między innymi dyby, klatki czy kajdany. Całość przypomina średniowieczną salę tortur i robi na nas dość upiorne wrażenie.

Skąd takie miejsce w teoretycznie bezpiecznym zamku dla nastoletnich czarodziejów? Otóż w przeszłości personel szkoły stosował wobec uczniów dużo gorsze kary niż szlabany czy odejmowanie punktów za przewinienia. Jak wspomniał woźny Filch w pierwszej części Harry’ego Pottera - dawniej kary cielesne stosowane wobec uczniów były na porządku dziennym i jak widać, pomimo zmiany metod wychowania, dyrektorzy Hogwartu postanowili pozostawić dawny sprzęt jako przestrogę na niesfornych uczniów.

Następna ciekawostka: Odniesienie do Newta Scamandera

Read this next