Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Łamigłówki Merlina

Badamy zagadki słynnego czarodzieja.

Podczas przemierzania okolic szkoły w Dziedzictwie Hogwartu możemy w okolicach Dolnego Hogsfield trafić na Norę Treadwell. Kobieta bada zagadkę łamigłówek, stworzonych rzekomo przez samego wielkiego czarodzieja Merlina. Niestety, badaczka wpada w kłopoty- misja główna Łamigłówki Merlina.

UWAGA: to jest strona z zadaniem głównym o nazwie „Łamigłówki Merlina”. Jeśli szukasz spisu i rozwiązania zagadek, przejdź na naszą stronę o wszystkich Łamigłówkach Merlina i ich lokalizacjach.

  • Norę spotkamy nad jeziorem, w okolicy wspomnianego Dolnego Hogsfield. Jeśli nie byliśmy tu wcześniej, to możliwe, że usłyszymy jej wołanie o pomoc zaraz po wykonaniu misji głównej Dziewczyna z Ugadou. Udajemy się w stronę wskazanego na mapie punktu i badamy źródło rabanu.
  • Okazuje się, że kobieta została napadnięta przez grupę czarnoksiężników. Czeka nas dość łatwe starcie z rabusiami. Unikamy ataków przy użyciu odskoków i Protego oraz korzystamy z kombinacji zaklęć. Z czasem może się pojawić silniejsza przeciwniczka w czerwonej szacie, dlatego warto nie zużywać ataku starożytną magią i wykorzystać go do szybkiego pokonania tej oponentki.
  • Po walce rozmawiamy z Norą i spróbujemy rozwiązać swoją pierwszą zagadkę. Najpierw musimy wyjąć ze skrzyni kobiety liście Malwy, niezbędne do zainicjowania sekwencji - skrzynia znajduje się obok namiotu. Następnie podchodzimy do kamiennego kręgu na środku i wchodzimy z nim w interakcję.
  • Teraz zwróćmy uwagę na kamienny filar. Na szczycie znajduje się misa, na którą rzucamy zaklęcie podpalające - na przykład Incendio - a konstrukcja wsunie się on w ziemię. Kiedy się odwrócimy, pojawią się dwa kolejne filary, z którymi czynimy podobnie. Po tym na wirze pojawi się niewielka altana. Rozmawiamy z Norą o odkryciu, a misja się zakończy.

Następnie: Hogwarts Legacy - Słodkie Dissendium

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Zaginione Astrolabium

Read this next