Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - rozwój postaci i zwiększanie mocy

Jak stawać się lepszym.

Hogwarts Legacy to w dużej mierze RPG, a w takich grach bardzo ważnym elementem jest rozwój postaci. Na tej stronie dowiesz się, jak rozwijać swoją postać i jak czynić ją silniejszą.


Na tej stronie:


Awans i kolejne poziomy

Niemal wszystko, co robisz w grze, przekłada się na zdobywanie punktów doświadczenia, czyli PD. Kiedy uzbiera się tych punktów wystarczająco dużo, twoja postać osiąga kolejny poziom.

  • Większy poziom postaci zwiększa jej „moc”. Trudno stwierdzić, co kryje się pod tym terminem, ale najpewniej oznacza to zwiększenie zadawanych obrażeń i zwiększenie odporności na obrażenia
  • Każdy nowy poziom to jeden punkt Talentów do wydania. O Talentach piszemy w kolejnej sekcji
  • Im większy masz poziom, tym więcej zdrowia ma twoja postać. Wartość zdrowia (1) jest pokazana na głównym ekranie postaci

Poziom twojej postaci jest wskazany w różnych miejscach, ale przede wszystkim na ekranie postaci i ekranie Podręcznika:


Talenty, czyli ulepszanie umiejętności

Talenty to właściwie jedyny „klasyczny” aspekt rozwoju postaci. Pozwala wzmacniać wybrane umiejętności postaci, kierując jej rozwojem w wybrany przez nas sposób.

Talenty są podzielone na 5 kategorii i warto dokładnie wszystkie przejrzeć, bo wśród nich są zdolności mniej i bardziej przydatne. Niektóre sprawiają jednak, że właściwie natychmiast czujemy się potężniejsi.

Więcej o umiejętnościach przeczytasz na naszej stronie o Talentach, gdzie wskazujemy też najlepsze Talenty na początek.


Lepsze wyposażenie

W Hogwarts Legacy znajdziesz mnóstwo lootu, czyli wartościowych przedmiotów ukrytych w różnych zakątkach świata. Warto regularnie sprawdzać, czy nie masz w ekwipunku lepszego wyposażenia od tego aktualnego - a niepotrzebne rzeczy od razu sprzedawać.

Gdy wskażesz kursorem jakiś przedmiot, zobaczysz, jak zmienią się statystyki ofensywy lub obrony (2), gdy go założysz.

  • Generalnie warto zakładać wszystkie przedmioty, przy których widnieje zielona strzałka i wzrost statystyk
  • Analogicznie, możesz spokojnie sprzedawać wszystkie przedmioty, które mają gorsze statysytyki (czerwona strzałka i liczby)
  • Wyjątkiem jest sytuacja, w której wyposażony przedmiot jest nieco gorszy od innego, ale ma dobry Atrybut, który ci pasuje (więcej o Atrybutach poniżej)
  • Nie musisz martwić się o wygląd przedmiotów. Możesz go zmienić (a nawet wizualnie schować przedmiot), korzystając z funkcji Zmień wygląd, a więc transmogu

Ulepszanie przedmiotów

Ulepszanie przedmiotów nie jest może kluczowym aspektem rozwoju postaci, ale może zwiększyć skuteczność twojego czarodzieja lub czarownicy w boju.

Ulepszeń przedmiotów dokonujemy za pomocą przedmotu o nazwie Zaczarowane Krosno (3), które znajdziesz w swoim Pokoju Życzeń.

Każdy element ubioru może być ulepszony 3 razy, co reprezentują 3 segmenty ulepszeń (4) na karcie przedmiotu. Dodatkowo wyższej klasy przedmioty mają gniazdo Atrybutów (5), w których można umieścić wybrany Atrybut.

Wszystkiego o tym aspekcie Hogwarts Legacy dowiesz się z naszej strony o ulepszaniu przedmiotów i Atrybutach.


Szybsza miotła

Miotła będzie zapewne twoim głównym środkiem transportu, więc jej ulepszanie może przełożyć się na szybkość podroży.

Aby odblokowywać ulepszenia miotły, musisz wykonywać zadania poboczne dla Albie Weekesa, właściciela sklepu sportowego Spinwitches. Ten sklep znajdziesz w południowej części Hogsmeade.

Ulepszenia trzeba jeszcze jednak kupić za monety. Każde ulepszenie miotły zwiększa jej przyspieszenie i prędkość.

Wszystkiego o tym magicznym środku transportu dowiesz się z naszej strony o odblokowaniu, ulepszaniu i lataniu na miotle.

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze