Skip to main content

Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, walki z bossami, lokalizacje błogosławieństw i map, a także nowości w dodatku.

Witajcie! Przed wami poradnik do Elden Ring Shadow of the Erdtree, czyli pierwszego i jedynego dodatku do hitu FromSoftware. Rozszerzenie zabiera nas do Królestwa Cienia, całkowicie nowego - i obszernego - obszaru.

W naszej publikacji znajdziecie komplet informacji, które pomogą wam rozpocząć dodatek, przebrnąć przez najtrudniejsze fragmenty, a także go ukończyć. Dlatego przygotowaliśmy opis przejścia DLC, wyjaśniamy, jak pokonać najważniejszych bossów, wskazujemy położenie kluczowych przedmiotów, a także omawiamy kwestie związane z nowymi mechanikami.

Życzymy niezapomnianych wrażeń w Elden Ring Shadow of the Erdtree!


Ten poradnik dotyczy dodatku do Elden Ring, czyli Shadow of the Erdtree. Poradnik do podstawowej wersji gry, znajduje się pod tym odnośnikiem: Elden Ring - Poradnik, Solucja.


Na tej stronie:


Rozgrywka i mechanika

Tutaj zamieściliśmy informacje odnośnie nowych mechanik, które pojawiły się w dodatku, a także omawiamy problemy związane z kwestiami technicznymi.


Opis przejścia

W tej sekcji opisujemy krok po kroku, jak rozpocząć dodatek i jak przemierzać lokacje, by dotrzeć do kolejnych bossów fabularnych i podążać za głównym celem rozszerzenia.


Walki z bossami

Poniżej znajdują się odnośniki do opisów walk z najważniejszymi bossami gry.

Bossowie fabularni:

Bossowie opcjonalni:

[Wkrótce aktualizacja]


Mapy, znajdźki i sekrety

W tym miejscu znajdziecie dokładne położenie wszystkich fragmentów mapy, a także fragmentów Ostrodrzewa i prochów czcigodnych duchów, dzięki którym zwiększamy poziomy błogosławieństw.


Porady i wskazówki

Poniżej przekazujemy porady, które ułatwią ci zabawę w dodatku Shadow of the Erdtree.

  • Pamiętaj, że dodatek Shadow of the Erdtree przeznaczony jest dla wysokopoziomych postaci. Można go rozpocząć, gdy nasza postać ma przynajmniej 100. poziom, ale zalecamy rozpoczęcie dodatku bohaterem na 120-150. poziomie.
  • Jeśli nie możesz sobie poradzić z jakimś bossem lub innym potężnym przeciwnikiem, postaraj się zebrać jak najwięcej błogosławieństw – one w większym stopniu wpływają na rozwój postaci, aniżeli standardowe poziomy postaci.
  • Wspomniane błogosławieństwa znacznie podbijają statystyki naszego bohatera, ale działają tylko w Królestwie Cienia. Nie licz więc na to, że dzięki nim ułatwisz sobie grę w podstawowej wersji gry. Nadal jednak możesz zdobywać kolejne poziomy doświadczenia. Statystyki wynikające z poziomów doświadczenia działają bowiem i w podstawowej wersji gry, i w Królestwie Cienia.
  • Mapa dodatku jest bardzo duża. Niektóre części mapy są niezwiązane bezpośrednio z główną linia fabularną, dlatego warto je najpierw zwiedzić, by zdobyć nowy ekwipunek, a także bardziej rozwinąć postać.
  • Królestwo Cienia, czyli obszar, w którym rozgrywa się dodatek, nie graniczy bezpośrednio z Ziemiami Pomiędzy, które zwiedzaliśmy w podstawowej wersji gry. Jednak możesz bez problemu opuścić tę krainę i wrócić do Ziem Pomiędzy. W tym celu skorzystaj z szybkiej podróży na ekranie mapy.

Zobacz także