Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Hełm Urtkota

Odzyskujemy gobliński artefakt.

W ramach przechodzenia wątku głównego gry Dziedzictwo Hogwartu będziemy musieli zdobyć stary gobliński artefakt. Pomoże nam w tym barmanka Sirona i jej gobliński przyjaciel - misja główna Hełm Urtkota.

 • Udajemy się do Hogsmeade, do baru Pod Trzema Miotłami. Rozmawiamy z barmanką i wypytujemy ją o Lodgoka. Dowiemy się, że goblin przesiaduje w gospodzie Pod Świńskim Łebem. Udajemy się więc do gospody i przysiadamy się do poszukiwanego stwora. Rozmawiamy z nim i zgadzamy się pomóc odnaleźć artefakt.
 • Teraz udajemy się za nawigacją na dróżkę za wioską, gdzie Lodgok będzie na nas czekał. Idziemy razem do Grobowca Czarownicy. Po dotarciu na miejsce możemy porozmawiać z goblinem i dowiedzieć się nieco więcej o poszukiwanym przedmiocie. Gdy będziemy gotowi, to kończymy dialog i wchodzimy do jaskini poprzez interakcję z przejściem.
 • Podążamy korytarzem prosto, aż trafimy na zamknięte drzwi. Idziemy do odnogi po lewej, a na końcu znajdziemy ćmę. Zapalamy czar Lumos, aby owad podleciał do naszej różdżki. Wracamy z nim do drzwi i gasimy zaklęcie, a motyl usiądzie na drzwiach, które się otworzą.
 • Idziemy dalej w głąb grobowca, aż trafimy do dość dużej Sali. Tym będziemy potrzebować trzech ciem. Dwie znajdziemy po przeciwnych stronach komnaty, ale jedna jest ukryta za zniszczonymi drzwiami, które musimy wyważyć na przykład zaklęciem Accio. Po otwarciu zamka idziemy dalej.
 • Dotrzemy do dużej jaskini, gdzie trafimy na grupę Inferiusów. Te przypominające zombie stworzenia są o tyle wymagającymi przeciwnikami, że możemy im zadać obrażenia tylkowtedy, jeśli najpierw je podpalimy - dlatego warto od razu przełączyć zestaw aktywnych zaklęć na magię związaną z ogniem. Po pokonaniu zagrożenia idziemy dalej w głąb lochu.
 • Zastaniemy kolejne zamknięte drzwi z dobrze już znanym mechanizmem. Pierwszą ćmę przyciągamy do korby (1) na środku pomieszczenia. Teraz stajemy na windzie (2) i strzelamy Depulso w korbę, aby podjechać wyżej.
 • Wdrapujemy się na półkę skalną i odprowadzamy znajdującą się tam ćmę do drzwi. Teraz drugą ćmę przenosimy z korby do drzwi, a ostatniego owada znajdziemy na prawo korytarza, którym tu weszliśmy. Przechodzimy przez otwarte teraz drzwi.
 • Dotrzemy do kolejnej dużej sali, gdzie musimy strzelić czarem podstawowym w ładunki wiszące pod sufitem. Ładunek spadnie i zniszczy kratę, a my zeskakujemy na dół, do jeziorka. Wychodzimy na oświetlony brzeg. Trafimy do dużej komnaty, gdzie staczamy kolejną walkę z Inferiusami.
 • Po starciu czeka na nas już ostatnia zagadka z ćmami. We wnękach (3) znajdziemy dwie ćmy, które przyprowadzamy do korby na środku. Stajemy na windzie (4) i kręcimy mechanizmem. Drzwi znajdują się poziom wyżej, po lewej stronie, a do otwarcia ich musimy znaleźć jeszcze trzy ćmy.
 • Dwie znajdują się po prawej i lewej stronie od windy i łatwo je zauważymy oraz dostarczymy do drzwi. Natomiast ostatni owad znajduje się na specjalnym podnośniku. Raz jeszcze kręcimy korbą i biegniemy w stronę drzwi. Za zniszczoną balustradą zobaczymy uniesiony obelisk z ćmą, którą szybko zwabiamy Lumosem i odprowadzamy do drzwi. Za drzwiami czeka na nas poszukiwany sarkofag.
 • Przeszukujemy martwego Popiełka, po czym otwieramy ukryte przejście w ścianie za sarkofagiem. Wychodzimy na zewnątrz, po czym rozmawiamy z Lodgokiem. Goblin każe nam udać się do pobliskiego obozu czarnoksiężników i odzyskać skradziony hełm. Lecimy tam na miotle i pozbywamy się wrogów w dowolny sposób.
 • Następnie udajemy się do półotwartego namiotu i zabieramy hełm ze skrzyni. Po podniesieniu artefaktu pojawią się kolejni przeciwnicy, których także pokonujemy. Na koniec wracamy do Lodgoka i przekazujemy mu zgubę. Na tym misja zakończy się.

Następnie: Hogwarts Legacy - Przyjacielskie wsparcie

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Księżycowa niedola woźnego

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze