Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy - Próba Sana Bakara

Poskramiamy Władcę Wybrzeża.

Nasza przygoda w głównej fabule gry Dziedzictwo Hogwartu powoli dobiega końca. Przyszedł czas na wypełnienie próby ostatniego Obrońcy - profesora Sana Bakara. W tej misji będziemy musieli ujarzmić potężną dziką bestię, czyli Garboroga - misja główna Próba Sana Bakara

  • Uwaga: podczas tej misji czeka nas jedna z najbardziej wymagających walk w grze. Silnie zalecamy wcześniejsze zebranie jak największego zapasu mikstur leczących i dobre przygotowanie się.
  • Udajemy się do komnaty mapy, gdzie rozmawiamy z prof. Figiem i portretem prof. Bakara. Rozmawiamy z Obrońcami i naszym mentorem o ostatnich wydarzeniach. Możemy przyznać się, że na własną rękę odszukaliśmy myślodsiewnię Izydory, lub zachować to dla siebie - wybór nie ma większego znaczenia.
  • Po rozmowie w komnacie udajemy się na południowy kraniec mapy, gdzie spotykamy się z profesorem Figiem. Następnie rzucamy dystansowy czar podpalający - najlepiej Incendio - na bluszcz porastający skałę przed nami i rozmawiamy z nauczycielem. Wyjaśnia nam, że jest to głowa Garboroga i tak się składa, że jeden z przedstawicieli tego gatunku ma niedaleko legowisko. Udajemy się tam.
  • Walka z Garborogiem będzie bardzo wymagająca. Bestia posiada mnóstwo punktów życia, zadaje duże obrażenia i jest niewrażliwa na wiele czarów w naszym arsenale. Najlepiej rozpocząć walkę od ciskania w potwora wszystkimi leżącymi dookoła skrzyniami, beczkami i innym śmieciem - to zada mu dość wyraźne uszkodzenia.
  • Podczas walki najlepiej cały czas utrzymywać jak największy możliwy dystans od przeciwnika. Jeśli do nas podbiegnie i zaatakuje, to mamy bardzo mało czasu na wciśnięcie przycisku uniku (Protego nie działa w ogóle). Po zabraniu Garborogowi połowy życia nie dostanie on żadnych dodatkowych ataków, ale będzie się na nas rzucał znacznie zacieklej.
  • Po zbiciu obu pasków życia przeciwnika uruchomi się cutscenka. Musimy podczas niej szybko dokonać wyboru - cisnąć w Garboroga ostatnim czarem lub... uklęknąć. Ostatecznie, decyzja ta nie ma większego znaczenia. Jeśli uklękniemy, to zwierzę zrozumie, że nie jesteśmy zagrożeniem i pozwoli się dosiąść. Gdy natomiast zaatakujemy, to siłą zmusimy bestię do posłuszeństwa. Efekt będzie zawsze taki sam.
  • Teraz czeka nas przejażdżka na ujarzmionym właśnie stworzeniu. Garboróg jest prawdziwym czołgiem świata czarodziejów i możemy zabawić się, taranując napotkanych kłusowników i ich barykady. Tak czy inaczej docieramy pod komnatę myślodsiewni i stajemy na kamiennej płycie, aż nie uruchomi się cutscenka.
  • Następnie zsiadamy z grzebietu bestii i wchodzimy do jaskini. Nie czekają na nas tutaj już żadne zagrożenia. Po prostu idziemy prosto, aż trafimy na myślodsiewnię. Oglądamy wspomnienie, po czym wracamy do komnaty mapy poprzez portal za naszymi plecami, gdzie rozmawiamy z portretami. Na tym misja zakończy się.

Następnie: Hogwarts Legacy - W cieniu reliktu

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Próba Sana Bakara

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze