Skip to main content

Hogwarts Legacy - Jadowita zemsta

Ackley chce się zemścić na wspólniku.

Podczas przechadzki po miasteczku Hogsmeade w Dziedzictwie Hogwartu możemy trafić na Ackleya Barnesa. Podejrzany mężczyzna twierdzi, że były wspólnik wygryzł go z interesu i przejął projekt, nad którym razem pracowali - tresowaną do obrony domu jadowitą tentakulę. Możemy mu pomóc zemścić się na dawnym kompanie - misja poboczna Jadowita zemsta.

  • Ackleya spotkamy za budynkiem tawerny Pod Trzema Miotłami w centrum wioski, gdy będzie mamrotał sam do siebie. Rozmawiamy z nim i zgadzamy się pomóc w dokonaniu zemsty na sklepikarzu.
  • Po rozmowie udajemy się za nawigacją w okolice sklepu Alfreda Lawleya. Wchodzimy przez drzwi do piwnicy, które się przed nami otworzą. Wewnątrz piwnicy szybko rzucamy na siebie zaklęcie kameleona i kierujemy się w prawo. Musimy uważać, bo po piwnicy kręci się Alfred - jeśli stoi nam na drodze, to strzelamy gdzieś czarem podstawowym, aby go tam zwabić.
  • Docieramy do zamkniętych drzwi i otwieramy je zaklęciem Alohomora. Idziemy dalej w głąb piwnicy, która po chwili zaprowadzi nas do jaskini. Trafimy tam na sporą grupę pająków, ale jeśli zachowamy ostrożność to możemy je ominąć bez walki. Skręcamy w lewo i kierujemy się po schodach na górę. Znajdziemy tam poszukiwaną tentakulę, którą zbieramy przyciskiem interakcji.
  • Na koniec musimy się wydostać tą samą drogą, którą przyszliśmy. Wracamy do Ackleya i oddajemy mu roślinę. Na tym misja zakończy się.

Następnie: Hogwarts Legacy - Waz-na zagadka

Spis treści: Hogwarts Legacy - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hogwarts Legacy - Rozbijanie obozu

Zobacz także